Adana’da Deniz Var mı?

Adana’da Deniz Var mı?

15 Mayıs 2017 2 Yazar:

Bahçe Beldesi sahilleriAdana’da Deniz Var mıdır?

Adana Büyükşehir sınırları içerisinde deniz yoktur. Bununla birlikte Akdeniz’e sınırı olan yerleşim yerleri vardır. Bunlar Karataş, Bahçe beldesi, Yumurtalık ve Tuzla’dır. Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin doğal sınırları içerisinde kurulmuş olan Karataş, Adana’ya 48 km uzaklıktadır. Yanık Kilise (Karakilise Kalıntısı), Antik Magarsus Kilisesi, Menzil Hanı Kalıntısı ve Tarihi Han Kalıntısı görülesi, gezilesi tarihi yerleridir.
Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı cümlesiyle çok sık duyduğumuz, eski adı Ayas olan Yumurtalık; Adana’nın deniz gören başka bir ilçesidir. Adana merkezine 80 km, komşu Ceyhan’a 30 km mesafededir.

Güney ve doğusu İskenderun Körfezi, kuzeyi Ceyhan ilçesi, kuzeybatısı Adana ili, batısı ise Karataş ilçesi ile çevrilmiştir. Yumurtalık’ta yat turizmi imkanı bulunmaktadır. Balıkçı barınağı sayesinde, yat yanaşma yeri olarak gerekli alt yapı bulunmaktadır. Yumurtalık sahilinde 5 km boyunca uzanan kumsal şeridi bulunmaktadır.

Olta ile balık tutma hevesi olanlar için Olta Balıkçılığı imkanı vardır. Yumurtalık dalyanlarında balık avlama potansiyeli vardır. Yumurtalık’ta dalmak isteyenler için 5 -6 adet noktada dalış yeri bulma olanağı bulunmaktadır.

Yumurtalık Belediye’sinin düzenlediği kamp alanlarında birçok vatandaş konaklamaktadır.
Sahil şeridi yaklaşık 12 km. olan Bahçe Beldesinin yerleşim merkezi sahilden takriben 2 km. içeridedir. Sahil kısmında iskânlı 450 haneli 4 adet site bulunmaktadır. Kışın yerleşik olan nüfus 3000 iken bu rakam yaz ayında 10000 i geçmektedir. Çukurova üniversitesine bağlı turizm otelcilik ve işletmecilik yüksek okulu hem okul hem de uygulamaya yönelik oteli ile bölgenin gelişimine katkıda bulunmaktadır.
Tuzla, Adana ilinin Karataş ilçesine bağlı bir beldedir.
Adana’da konaklamak isteyenler, iş veya tatil amaçlı otel arayanlar için yorum ve fiyat bilgileri dahil olmak üzere aşağıdaki linki ziyaret ediniz…

Anemon Adana Hotel 5 yıldızlı otel.  Adana:  Adana’nın merkezine 5 km uzaklıktadır. Anemon Adana Hotel, geleneksel Türk hamamı ve buhar odası sunmaktadır.  Anında Rezervasyon: Anemon Adana Hotel

Sheraton Adana Hotel  Sheraton Adana Hotel, Adana’da konuklarına açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, alakart restoran ve bar hizmetleri sunmaktadır. Tesiste Wi-Fi erişimi mevcuttur.  Anında ve kolay rezervasyon: Sheraton Adana Hotel

Adana HiltonSA Hotel 

Divan Adana 

En ideal fiyatlarla Adana’da Kalmak İçin Otelinizi seçip, Rezervasyonu Buradan yapabilirsiniz..

Yumurtalık’ta Otel Rezervasyonu ise burada

Sitemizdeki Otelleri tek tek tanıma için bakınız: ADANA OTELLERİ