Antalya Kaş’ta Oteller Doldu

Antalya Kaş’ta Oteller Doldu

1 Ocak 2022 0 Yazar:

Antalya, Avrupa’da yaşayan Türklerin yanında Alman, Rus ve Arap turistlerin yoğun ilgisine tabi. Yazın kavurucu sıcaklarla birlikte yerli yabancı, gurbetçi akını yaşanıyor. Sadece yaz değil  Antalya dört mevsimlik tatilci beldesi. Antalya Kaş da öyle. Tatilcilerin de akın akın tatil yerlerine gitmesiyle birlikte otel kapasiteleri doluyor. Bu sene döviz kurundaki yükselişler yerli seyahat severleri üzdü. Ancak Başta Almanya, Fransa, İngiltere’de çalışan Türkler olmak üzere yurt dışı talebini artırdı.

Bu yılbaşı Antalya’nın Kaş ilçesinde otellerdeki doluluk oranın yüzde 100 olduğu bildirildi. Yerli turistler başta olmak üzere İtalyan ve Fransız turistlerin tatil yeri olarak Kaş’ı tercih etmesi, ilçede doluluk oranının artmasını sağlarken, otel, pansiyon ve kampinglerde yer bulamayan yerli ve yabancı turistler evlerde kalmaya başladı.

İlçe Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, ilçede tatil yapan turistlerin Meis Adası başta olmak üzere Noel Baba Kilisesi, Patara, Kekova’yı ziyaret ettiğini bildirirken, yabancı turistlerin çoğunluğunu İtalyan ve Fransız turistlerin oluşturduğunu kaydettiler.

Antalya Kaş’ta Fırsat Otelleri

Villa Lion Kaş

Villa Lion Kaş

Villa Candan Kaş

Kaş Güzey apart 3+1 Doğa ve deniz manzaralı