Antalya’daki Kaplıcalar Şifa Kaynağı

Antalya’daki Kaplıcalar Şifa Kaynağı

31 Ekim 2017 0 Yazar:

Antalya’ya sadece gece hayatı, deniz turizm için gidilmediği bilinmektedir. Sahili, denizi, golf sahaları ile meşhur olan Antalya’da Kaplıcalar Şifa Kaynağı.  Tam bir sağlık kaynağı olan kaplıcalar, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.  Denizinde yüzüp, güneşinde bronzlaşan yerli ve yabancı misafirlerin uğrak yeri olan kaplıcalar dolup taşıyor… Sadece kaplıcalara ziyarete giden misafirlerin şifa bularak evlerine döndükleri ve her sene yeniden aynı şifaya sahip olmak için kaplıcalara akın ediyorlar.

Sağlık İçin Doğal Sular

Yeraltından çıkan ve sağlığımıza iyi geldiği bilenen şifalı sular yani kaplıcalar sağlığımız için doğal kaynak oluşturmaktadır. Ülkemizin çeşitli illerinde bulunan kaplıcalara içinde Antalya’daki Kaplıcalar nerelerdedir bir göz atalım. En başta Alanya ilçesinde bulunan Damlataş Mağarası gelmektedir. Astım tedavisi için kullanılan burada gelen hastalara seanslar halinde tedavi uygulanmaktadır. Cilt hastalıkları ve romatizma için Alanya’da bulunan Cevinde Kaplıcası tercih edilmektedir. Böbrek taşı rahatsızlığı çekenler için Kemer ilçesinde bulunan Şeytan Mağarası Şifalı suyu yöre halkı tarafından söylenmektedir. Romatizma hastaları için Kaş Ilıcası, Sindirim sistemi rahatsızlığı yaşanlar için Demre Kaplıcaları ve Böbrek ve şeker hastalıklarına iyi geldiği söylenen Sarısu kaynağı başlıca kaplıcalardır.

Alternatif Tıp Tedavisi

 Bunlarla birlikte Antalya’daki Kaplıcalar içerisinde Kemer ilçesinde bulunan Hotel MaBich Thalassotherapy eklem ağrıları, nefes darlığı, uyku sorunları ruhsal yorgunluklar için deniz suyunu kullanarak farklı tedavi yöntemi uygulamaktadırlar. Ayrıca yöre halkı tarafından da şifalı olduğu söylenen ve inanılan Çamurlu kaynağı, Barutlu Kaynağı ile Burguç Suyu bulunmaktadır. Alternatif tıp tedavisi kullanarak şifa bulmak isteyenlerin gittikleri kaplıcalardan rahatsızlığınıza göre size hangisi uyuyorsa girmenizi tavsiye ederiz.