Antalya’nın En Ünlü Plajları Hangileridir?

Antalya’nın En Ünlü Plajları Hangileridir?

27 Ekim 2017 0 Yazar:

Dünyanın en ünlü tatil beldelerinden olmayı fazlasıyla hak eden Antalya; tarih, deniz, kumsal ve güneşin uyumunun resmini çizmektedir. Bu nedenle Antalya’nın en ünlü plajları hangileridir? Sorusunun yanıtını verdiğinizde oluşacak listedeki bazı plajlar mutlaka dünyanın en ünlü plajları kategorisinde yer alacaktır.

Dünyanın her tarafından turist akını olmasının nedeni budur. Doğal güzelliğini destekleyen lüks oteller, tesisler ve sonuç dört mevsim Antalya…  Yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği bir tatil şehri olmasının yanında ünlü yıldızların, sanatçıların akın ettiği yerdir. Özellikle kış aylarında ve yılbaşı gecelerinde Antalya farkını yaşamak isteyen dünyanın en ünlü yıldızları ve seçkin konukları Antalya’ya gelmektedir.  Yaz aylarında ise bunlara ek olarak mavi gökyüzünün kavradığı yeşil alanlar ve mavi dalgalar devreye girmektedir. Sahil, güneş denildiğinde tabi ki akla plajlar geliyor. Antalya’nın en ünlü plajlarını araştırdık. Yerli ve yabancı turistlerin en çok beğendiği ve tercih ettiği plajları belirlemeye çalıştık.

Antalya Merkezdeki Plajlar

Antalya’da en uzun plaj olma özelliği taşıyan Muratpaşa İlçesine bağlı Konyaaltı plajı yerli ve yabancı turistlerin beğenisini alan en ünlü plajlarındandır. Karpuz kaldıran plajı genelde sakindir. Konyaaltındadır ve ulaşımı oldukça rahattır. Ayrıca Antalya merkezde Mermerli plajı da sakin denizi ile dikkat çekmektedir. Altınkum plajı olarak bilinen Lara plajı merkeze 20 km uzaklıktadır. Çevresinde konaklama imkânı mevcuttur. Karpuzkaldıran, Konyaaltı, Mermerli ve Lara plajları Antalya merkezde bulunan ve turistler için Antalya’nın en ünlü plajları arasındadır.

İlçelerde Bulunan Plajlar

Antalya sahil şehri olduğu için ilçelerinde de oldukça güzel plajları vardır. Antalya’nın en ünlü plajları birçok turistik ağırlamakta ve misafirlerini doğal güzellikleri ile mest etmektedir. Kaputaş plajı Kaşa bağlıdır. Kaş ilçesi ile Kalkan arasında bulunur. Kaputaş plajına basamaklar ile inilmekte muhteşem bir görsel şölen ile plaja ulaşılmaktadır. Antalya’nın en ünlü plajıdır. Kaş’ta Patera, Küçükçakıl, Büyükçakıl plajları bulunmaktadır. Alanya’da Kleopatra, İncekum plajları bulunur. Ulaş plajı, Finike plajı, Phaselis plajı, Adrasan plajı, Çıralı plajı en ünlü plajlarındandır. Antalya’nın ünlü plajları doğa, tarih ve deniz buluşması ile misafirlerine mutluluğu sunmaktadır.