Belek İçin Tatil Rehberi

Belek İçin Tatil Rehberi

24 Ekim 2017 0 Yazar:

Belek İçin Tatil Rehberi hazırlamak çok kolay değil. Keza Belek Antalya’da farklılığı ve özgünlüğü daha fazla olan bir beldedir. Antalya’da Belek’i farklı kılan en önemli özellik doğaya olabildiğince saygılı bir yaşam tarzının izlerini taşımasıdır. Belek, el değmemiş bir doğaya sahiptir. Kimileri bunu bakir bir doğa tabiri ile ifade etmektedir.

Çoğu tatilci, Belek’i bir ilçe olarak düşünürken gerçekte Belek Serik ilçesine bağlı küçük bir kasabadır. Bu kanı, Belek’e yaz aylarında gösterilen çok büyük ilgiden kaynaklanmaktadır. Belek’te yaz aylarında nüfus artışı oranı çok yüksektir. Bu talebin haklı nedenleri vardır. Belek gezi rehberi bu yüzden önemlidir. Belek, adım adım gezilmeli, doğal yaşam alanları, tarihi güzellikleri, çam ve okaliptüs ağaçları, temiz ve aydınlık gökyüzünün keyfi çıkarılmalıdır.

Belek Kurşunlu Şelalesi

Otelbulantalya tarafından hazırlanan Belek İçin Tatil Rehberi ilk olarak Kurşunlu Şelalesi ile başlıyor.  Ünlü şelale Belek’in doğal güzelliklerinin en önemlisidir.  Şelalenin temiz berrak sularının altındaki gizli mağarası turistler için yepyeni bir heyecan sunmakta.  Şelalenin bulunduğu yerde yüzden fazla sayıda kuş çeşidi yaşamakta ve bu doğal güzellik,  Belek gezginlerini beklemektedir.

Aspendos Tiyatrosu

Aspendos Tiyatrosu, sadece Belek’in değil ülkemizin en önemli tarihi yapılarından biridir.  15.000 kişilik seyirci kapasitesi bulunan Aspendos Tiyatrosu 2000 yıllık geçmişe sahiptir.  Antik zamanlara göre devasa bir tiyatrodur.  Hala kullanılıyor olmasının nedeni de oldukça iyi korunmuş olmasıdır. Aspendos Tiyatrosu’nun şu anki hali eski haline çok yakın olacak şekilde korunmuş ve bakılmıştır.

Perge Antik Kenti

Perge ilçesine vardığınız zaman, mozaiklerle kaplı uzun yolu takip edin, karşınızda Perge Antik Kenti’ni bulacaksınız. Helenistik Dönem’e ait olan antik kent, Belek’e geldiğinizde kesinlikle atlanmaması gereken bir gezi noktası. Bir zamanlar Pamfilya’nın başkenti konumunda, oldukça önemli bir yere sahip olan Perge’de antik hamamları, akropolisi ve şehir meydanı olarak kullanılan agorayı ziyaret edebilirsiniz. belekte gorulmesi gereken yerler (5)>

Silyon Antik Kenti

Serik’te yer alan ve Koçhisar Tepesi’ne kurulmuş olan bu antik kent, en iyi korunan antik kentlerden biridir.  Silyon Antik Kenti. Eski halini aratmayan ve orjinal yapı özelliklerini koruyan bir özelliği vardır.  Bu tarihi kent, Bizans yapıları, kulesi ve kapısıyla ünlüdür. in, diğer antik yerleşim yerlerinden çok farklı olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Belek’te Golf Cazibesi

Belek’te Golf oynama keyfini yaşayabileceğiniz golf sahaları mevcuttur. Belek’in, Türkiye’deki en büyük golf sahalarına ev sahip olduğunu ve Golf turnuvalarının yapıldığını artık biliyorsunuz. Belek’in yeşil ve el değmemiş doğası içerisindeki golf sahaları inanılmaz keyif verici bir manzara oluşturmaktadır.

Dinler Bahçesi

İbadet turizmi açısından da önemi olan Belek’in simgesel merkezlerinden biri Dinler Bahçesi’dir.  Üç dini de bünyesinde barındırmaktadır.  Cami, kilise ve sinagog aynı bahçeye açılmakta ve farklılıklara rağmen her dinin mensubu ibadetlerini yerine getirmektedir.