Bronzlaşmak İsteyenler İçin Pratik Öneriler

Bronzlaşmak İsteyenler İçin Pratik Öneriler

18 Temmuz 2017 0 Yazar:

Bronzlaşmak için saatlerce kızgın güneşte yatmaya gerek yok.  Uzmanlar,   melanin sentezini artıran besinler, bronzlaşma konusundaki olumlu etkilerine dikkat çekiyor. Güneşin altında çok uzun süreler kalmamak için güneşe çıkmadan önce tüketilecek içeceklerin iyi seçilmesi yeterli.

Bronzlaşmak isteyenler için bu isteklerini, çok kısa bir sürede yerine getirecek mucize bir formül Bronzlaşmak için hatırı sayılır bir zaman gerekli.  Kısa zamanda bronzlaşayım deyip saatlerce güneş altında yatmak oldukça zararlıdır.

Bronzlaşma Diyeti

Bronzlaşma uğruna sağlığınızdan ve güzelliğinizden olmayın.
Bronzlaşma sürecinin kısalması güneşin zararlarını daha çok ortaya çıkarır. A vitamini, karoten, C vitamini, E vitamini ve tirozinden zengin besinlerin diyette olması bronzlaşmayı hızlandırır. Bu etkiye sahip 9 besin bronzlaşmanın yanında ışıldayan bir cilde de sahip olmanızı sağlayacaktır. Kalıcı ve ışıltılı bir bronzluk için her gün güneş öncesi bronzluk shot’larından içilmelidir.

Kayısı ile Bronzlaşmak Kanser Riskini Azaltıyor

Tam bir şifa kaynağı olan kayısının bronzlaşmak için de kullanıldığını biliyor muydunuz? Ara öğünlere eklenen kayısı içerisindeki A vitamini ile bronzlaşmayı hızlandırır. Yüksek antioksidan içeriği ile kansere koruyucu bir meyve. Kayısı bronzlaşırken cilt kanseri olma riskini azaltır. Kayısının kurusu kabızlığa karşı oldukça etkilidir.

Havuç

Havuç bronzlaştırmayı hızlandırır yüz ve boyun kırışıklıklarını engeller. A vitamini, beta karoten, potasyum açısından zengin olan havuç, cilt kanseri ve güneş lekelerinin oluşmasını engellemeye yardımcı. Kansere karşı koruyucu. Cildin kurumasını önler. Bronzlaştırmayı hızlandırmasının yanında yüz ve boyun kırışıklarının giderilmesine yardımcı olur.

Kabak

Önemli miktarda A vitamini ve niasin içeren kabak bu içerikleriyle bronzlaşmayı kolaylaştırır. Bağırsak tembelliğine iyi gelir ve sinirleri yatıştırır. Bedeni temizlemesi detoks edici etkiye de sahip olduğunu gösterir.

Kavun ve Karpuz Tüketimi

Güneşe çıkmadan önce kavun ve karpuz tüketmek çok faydalıdır. Kavun ve karpuz bronzlaşmayı kolaylaştıran yaz meyvelerindendir. İçerisindeki A vitamini bu etkiyi hızlandırır. Bronzlaştırmaya ek olarak hazmı kolaylaştırırlar, vücudu serinletirler, ödemin atılmasına yardımcıdırlar. Güneşe çıkmadan önce daha ince bir beden için bu besinlerden faydalanılabilir. Detoks etkilidirler.

Yumurtanın Bronzlaştırmaya Etkisi

Anne sütünden sonra en kaliteli proteine sahip olan yumurta bronzlaşmaya yardımcı bir besindir. Bu özelliği içerdiği tirozin nedeni iledir. Buna ek olarak sarısı yüksek oranda A vitamini içerir. Yumurtanın sarısı bu içeriği ile bronzlaştırmayı kolaylaştırır. Ancak yumurta sarısının koyuluğu A vitaminin yoğunluğu için gösterge sayılamaz.

Şeftali ile Bronzlaşma

Şeftali aynı zamanda ödem söktürücü, uykusuzluk giderici Yüksek oranda A vitamini içermesi nedeniyle şeftali de bronzlaşmaya yardım eder. Şeftali ödemi söktürür, detoks edici etkiye sahip önemli bir meyvedir.

Hızlı ve sağlıklı bronzluk için smoothie tarifleri

Smoothie 1

3 adet kayısı
1 adet havuç
2 adet salatalık
1 adet şeftali

Smoothie 2

1 ay dilim kavun
1 adet kivi
Yarım avokado
1/3 demet maydanoz

Smoothie 3

1 ay dilim karpuz
1 adet yeşil elma
1/2 demet ıspanak
2 adet domates

Smoothie 4

3 adet kayısı
Yarım mango
1 serçe parmak kök zencefil
3 adet salatalık

Tüm meyveleri katı meyve sıkacağından geçirmek gerekli. Bu önerileri uygulayanların, sağlıklı ve kolay bir şekilde bronzluğa kavuşması mümkün olmaktadır.