Burçlara Göre Otel Tercihi

Burçlara Göre Otel Tercihi

9 Kasım 2017 1 Yazar:

Burçlara göre tatil düşüncesi çoktan konuşuluyor. Acaba burçlara göre otel tercihleri nasıl olmalı? Öyle ya farklı kişilik ve beğeni düzeyleri ile kategorilenen burçlar dünyası ile otellerin arasındaki bağ nasıl olabilir? Kısacası burçlara göre otel tercihi mümkün müdür? Burçları farklı olsa da aynı zevke,kişiliğe sahip insanlar gerçeğini unutmadan bazı tahminlerde bulunmak yerinde olur diyoruz. Tatil magazin olsun ama bu. Kesinliği olmayan bir sohbet havası. Yoksa oteller kendi müşterileri arasında bir de burçlara göre bir taksonomi komik olur 🙂
Koç Burcunun Otel Tercihi
Hayata meydan okuyan bakış açıları, özgürlüklerine düşkün olmaları ve ayrıntılara takılmamaları ile koç burcu insanlarının otel tercihinde zorlanacaklarını sanmıyoruz. Koç burcunun otel tercihleri onların göze batan liderlik özellikleriyle, otel değil ben önemliyim mesajı yüklüdür. Yine de doğal olmaları, dışa dönük yapılarıyla sakin otel tarzı yerine coşkulu ortamaları olan 5 yıldızlı oteller en uygun olandır.

Boğa
Sabırlı, sakin yapılarıyla boğaların otel tercihleri aynı özellikte olmalıdır. Mütevazi kişilikli olan boğalar için bağlılık, dinginlik yani hareketli yaşam yerine sessizlik içeren bir ortama daha uygundur. Uzak doğu masajları, otantik yemekler, geniş bahçelere sahip oteller boğa burcu insanları için idealdir. Başka bir seçenek ise uyumlu, ortak yaşama uyumluluğu nedeniyle tatil köyü, pansiyon vb olabilir.

İkizler
Maceracı bir yapıya sahip olmaları nedeniyle adrenali yüksek doğa sporları, dalma, paraşütle atlama, kayak, yamaç paraşütü… Neredeyse bütün kayak merkezleri, neredeyse Fetihiye ve Fethiye’deki otelleri çağrıştırmakta. Duygularımızı coşkulu şekilde ifade edebilir, farklı ortamlarda farklı şeyler yaşayabiliriz. Yeni tanışmalar mı? Neden olmasın? Hem sanatsal ilgileri hem de günlük yaşam içerisindeki uğraşlara ilgileri de olduğu için tatil tercihlerinde de değişken tercihleri olabilir. İkizler insanları için otellerin birbirinden çok farklı konsepti uygulayacak esneklikte bir yapı sunmaları gerekebilir. Kısacası otel tesisinin,ikizler burcu insanlarının tehlikeli sporlara düşkünlüğünü dikkate almaları önerilir.

Yengeç
İnsancıl özellikleri, komedi tutkuları ve mizahi becerileri ile arkadaşlıkları ve dostlukları kolayca gelişir. Yengeç burcu insanları oldukça evcimen özelliklerinden dolayı, tatil mekanı tercihleri de bu yönde olabilir. Belki de ev hayatına düşkünlükleri onları apart otellere yönelendirecektir. Yengeç burcu insanın otel tercihi, ev sakinliği, tutuculuğu, ev yemekleri gibi özellikleriyle dikkat çeken otellerdir.

Aslan
Aslan burcu denince güneş akla gelir. Güneş denince Akdeniz.. Üstesinden gelemeyecekleri hiç bir zorluk olmayan aslanlar için yarışlar, animasyon yeteneklerinden dolayı da show ve gösteri zengini otel tercihleri yapacaklardır. sahne sanatlarına yatkınlıkları ile bir anda otelim animasyon ekibi içerisinde bulabilirler kendilerini. Kısacası aslan burcu insanları için 5 yıldızlı, popüler oteller uygundur. Aslanın asaleti, zekiliği ve liderliğiyle otellerin en iyisinde kalma sanki onlara haktır.

Başak
Tutarlılığıyla, kurallara bağlığıyla otelleri en çok zorlayacak burç insanıdır. Başak burcu insanı otel seçerken mutlaka uzun vadeli, belkide gelecek yıllardaki kalacağı oteli de seçmiş olacaktır. Düzen, tertip başak burcu için önemlidir. Temizlik, titizlik ve mükemmeliyetçi yaklaşımı ile otellerde benzer nitelikler arayacaktır. Başak burcu insanı için, kurumsallığı ile öne çıkmış, personeli ve sunduğu hizmeti ile standartları olan oteller ideal olandır. Başak burcu insanı için otellerin yıldız sayısı değil, niteliği önemlidir.

Terazi
Aşk tanrıçası olarak Venüs tarafından yönetilen Terazi burcu dengeyi ifade eder. Romantik, duygu dolu insanların burcudur. Yakışıklı beyler,çok güzel hanımlarıyla öne çıkar bu burç Eğlence için bütün fedakarlığı yaparlar. sanırım bu özellikleri ile onların seçkin birinci sınıf otellerin müdavimi yapmaktadır. Güzel, zarif olan herşeye değer veren Terazi burcu insanları, işini iyi yapan nitelikli hizmet sunan, dürüst otel personelini hiç yormayacaktır.

Akrep
Gözleme özelliği üst seviyede olan bu burcun insanları, otel personelini en çok zorlayan müşteriler olacaktır. Duyguları açık bir şekilde ifade edilmek üzere hazırdır. Otel sunumu iyi de olsa kötü de olsa bu ifadeler bir şekilde belli edilir. Güven sorunu olan Akrep burcu müşterilerinin, otelleri sevindirecek özellikleri ise oldukça cömert olmalarıdır. Yine aşırı derecede sadık olan akrepler, sevdikleri otellerden kolay vazgeçmeyeceklerdir.

Yay
Hareketli yaşamları vardır. Durağan etkinlikler değil de hareketli yaşam biçimine sahip oteller uygundur. Şans oyunları oynna , şans etkinlikleri ve çekilişleri gibi animasyon vb ile oyun salonlarının vazgeçilmez müşterileri olacaktır. Bu burç mensupları için galiba en uygun oteller, Kıbrıs otelleri olacaktır.

Oğlak
Para ve aşk burcudur. Maddiyata önem verdikleri için aldıkları hizmetin verdikleri paraya eşit olmasına çok dikkat ederler. Geleneksel kültür onlar için vazgeçilmezdir. Oğlak burcu insanları için mantık önemlidir. Bu özellikleriyle klasik oteller tercih edilmelidir. Yine sakin tatil köyleri, yat gezileri veya kış otelleri de onlar içindir.

Kova
Kova burcunun tatil tercihi onun otel tercihini de belirleyecektir. Özgürlüğüne ve özgünlüğüne düşkün olan kovalarda denge sorunu olur. Değişken yapıları nedeniyle kalıcı, sürekli gidecekleri oteller azdır. İnsancıl yapılarıyla parayı sevmelerine rağmen özgürlükleri için harcamaktan kaçınmazlar. Onlar için sınırsız hizmetler, özgürlüğüne hitap eden çoktan seçmeli menüler, sunumlarıyla öne çıkan oteller daha şanslıdır.

Balık
Son burç olduğu için kendinden önceki tüm burçlardan bazı özellikler sergiler. Neptün okyanusunda yaşayan, hem fırtınanın hem de sakinliğin insanlarıdır. Yaşadıkları okyanus içerisinde duygular, bilinçdışı olaylar, sezgiler ve hayal dünyası ön planda bulunmaktadır… Sezgilerine, huzuruna, dinginliğine uygun bir tatil tercihi yapmalıdır..

Ezgi Su Ceyhan
Otelbul.org