Didim’de Tatil Yapacaklar Okusun

Didim’de Tatil Yapacaklar Okusun

27 Mayıs 2014 0 Yazar:

Eğer daha önce gitmemişseniz, tatil bittiğine; Didim güzeldir, Didim candır diye cümleler kurmaya başlarsanız şaşırmayın. Didim’de Tatil Yapacaklar Okusun dedik ama aslında Didim okunmaz, gezilir. Sakin, huzurlu, temiz havalı, bol koylu bir sahile sahip deniziyle gidip gezilesi, görülesi bir tatil merkezidir Didim.
Didim Aydın ilimizde bulunan çok özel bir tatil yöresidir. Muğla il sınırına komşu olan Didimin yüz ölçümü 402 km’dir. Bu şirin kentin nüfusu yaklaşık 40 bin civarlarındadır.

Bu kent gerek doğası gerek tarihi ile olsun mutlaka gidip görmeniz gereken en özel tatil yörelerinden birisidir. Didime yolunuz düşerse mutlaka Apollon tapınağını ziyaret ediniz. Antik çağdan bu yana yaşamın sürdüğü didimde birbirinden güzel antik kentler bulunmakta. Apollon Tapınağının bulunduğu Didyma antik kenti ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Piene antik şehri ve Miletos antik şehri başta olmak üzere didimde tahmin edemeyeceğiniz kadar tarihi güzel yerler bulunmaktadır. Doğası tartışılmaz güzellikte olan bu minik tatil yöresinin tarihinin oluşturacağı büyülü atmosfer ile hayatınız boyunca hatırlayacağınız bir tatil deneyimi yaşayacaksınız.

Didim’de Tatil Yapacaklar Okusun başlıklı yazıyı okuyup ta Didim’de Tekne Turu Keyfi yazısını okumayan daha olmamıştır.