En Lüks 5 Tatil Oteli

En Lüks 5 Tatil Oteli

23 Haziran 2018 0 Yazar:

Las Vegas’tan Singapur’a, Zimbabve’den İstanbul’a dünyanın en lüks otellerini sizler için sıraladık. Dünyanın en lüks otellerini merak edenlere işte dünyanın en pahalı, en lüks, en şık otellerinde tatil ve buralarda kalmak için ne kadar para gerekmektedir?

1 Burj Al Arab, Dubai

Dünyanın en lüks oteli deyince elbette ki en başta Dubai’deki Burj Al Arab akla gelmektedir.
Burj Al Arab, Dubai

Nefes kesen manzarası ve göz alıcı mimarisiyle tartışmasız en lüks otellerden öyle ki resmiyette sınıflandırma olarak üst sınır 5 yıldız olsa da bu otel 7 yıldızlı olarak anılmaktadır. İçerisinde neredeyse her imkân bulunan Burj Al Arab Check-in de altın İpad servisleri de bulunmaktadır.

Oda fiyatı gece başı 7400TL’den başlıyor.

2 Bellagio, Las Vegas
Bellagio, Las Vegas

Otel özellikle hemen önündeki lüks alışveriş caddesiyle ve Las Vegas’ın meşhur gece hayatından ışıklarla göz kamaştırmakta. Otel lüksün yanında şık ve zarifliğiyle de göze çarpıyor.

Çok bir bütçeniz yoksa odaların konsiyerj servisi de bulunmaktadır ve Oda fiyatı gece başına 700 Tl civarından başlıyor.

3 Raffles, Singapur

Raffles, Singapur

Hem tarihi açıdan hem de lükslüğüyle dünyanın önde gelen otellerinden olan Raffles’ta zengin ferah deneyim limuzine kadar varacak ve epey şımartılacaksınız. Geleneksel bir konaklama istiyorsanız burası biçilmiş kaftan. Gecelik fiyatı ise 1500 Tl’den başlıyor.

4 Çırağan Kempinski, İstanbul
 Çırağan Kempinski, İstanbul

Gerçek bir osmanlı sarayı olan Çırağan’da Osmanlı’nın en lezzetli yemeklerini tadabileceksiniz. Boğaz manzarası, altın ve kristallerle döşenmiş banyolarıyla gerçek bir padişah gibi hissedeceksiniz. Bu arada dünyanın en pahalı 15 oteli içerisinde yer almaktadır. Gecelik 1200 Tl’den başlıyor.

5 Victoria Falls Hotel, Zimbabve

Victoria Falls Hotel, Zimbabve

Zimbabve’nin meşhur Victoria Şelalelerinin yanı başında doğa ile neredeyse bütünleşmiş bu harika otelde aşk dolu bir tatil yaşayabilirsiniz. Bu zarif otelin geceliği ise 980 Tl’den başlıyor.