Fethiye Otelleri Gezi Yerleri

Fethiye Otelleri Gezi Yerleri

9 Nisan 2018 0 Yazar:

Batı Akdeniz’de, Muğla’ya bağlı ancak Muğla merkezinden bile büyük bir alana sahip olan Fethiye,  yerli ve yabancı turistlerin gözdesidir. Fethiye Otelleri, nitelikli yapı ve hizmet özellikleriyle, yerli ve yabancı turistlerin beklentilerini ziyadesiyle karşılamaktadır. Modern bir liman ve marinası olan Fethiye, Ölüdeniz gibi dünyada eşi bulunmayan bir plaja sahiptir.  Af Kule başta olmak üzere dalış bakımından çok uygun yerlere sahiptir. Turistik mağaraları, alternatif sporlara tutkun kişiler için yamaç paraşütü cazibe nedenidir.  Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu gibi doğal yapısı bozulmamış çok özel bölgeler vardır. 12 Adalar ismi verilen adalar, günlük turlarla ziyaret edilebilir.

Fethiye’de Ölüdeniz dışında başka plajlar da vardır.  Belcekız (Belceğiz), Çalış Plajı, İztuzu Plajı (Dalyan) bunlardan ilk akla gelenlerdir. Fethiye civarındaki Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon ve Xanthos antik kentleri de mutlaka gezilmelidir. Fethiye Müzesi de unutulmamalıdır. Şövalye Adası: Tarihte Meğri adası, Fethiye adası isimleriyle de anılan Şövalye adası; limanın tam göbeğinde olmasından dolayı gün boyu güneş ışığını izler.
Fethiye Otelleri Gezi Yerleri

Fethiye’de  Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

 Araxa
Fethiye’ye 40 km. uzaklıktadır. Sur kalıntıları, hamam ve Bizans dönemine ait su yolu gezilebilir.

Ölüdeniz

Tanrının Dünyaya bahşettiği cennet tabiri kullanılan Ölüdeniz,  dünya çapında üne sahiptir.  Yemyeşil çam ormanları,  yeşilin, mavinin ve morun her tonuna sahip ılık deniz ve  uzun kumsal… 1975 m. yükseklikteki Babadağı’nın doruklarından paraşütle atlama imkanını da belirtelim.  Fethiye’de yılın on ayı denize girmek mümkün. Bu muazzam koy, çok sayıda turistik tesise sahip. Restoran, alışveriş merkezi ile sağlık kabini, duş-tuvalet, büfe, kabin vb. üniteler bulunan ilçeye 14 km. uzaklıktaki merkeze gün boyu dolmuşlar kalkmakta.

Çalış

Günbatımının en güzel izlendiği yer olarak tanımlanır. İlçeye 5 km. uzaklıktaki Çalış, 4 km.lik kumsalı ile dikkat çekmekte. “Caretta Caretta”ları, su sporlarına elverişli denizi ile çok sayıda konaklama tesisi, restoranları, barları,alış veriş ve ulaşım olanakları ile caziptir.

Gemiler

Ölüdeniz ya da Gemiler Koyu’ndan teknelerle ulaşım sağlanmaktadır.  M.S. 5 -11. yy.lar arası yapılmış Bizans dönemine ait kilise, şapel sivil yapı kalıntıları bulunmaktadır. Hıristiyanlığın ilk yayılma merkezlerinden biri olarak bilinir. St. Nicolas da denilen ada, Mavi Tur teknelerinin uğrak yeridir.

Göcek

Fethiye-Muğla karayolu üzerinde, ilçeye 30 km. uzaklıktadır. Şirin bir balıkçı kasabası görünümündedir. Göcek, yat turizminin en önemli merkezlerinden biridir. Günübirlik turlar ve su sporları ile tatillerini renklendirmek isteyenler için cazip gelecektir.  Çamlık tepeler,  ören yerleri,  koy ve adaları ile eşsiz bir turizm cennetidir. Marinalarda yatçılara her türlü hizmet verilebilmekte.  Küçük şirin tesislerde konaklayabilir, balıkçı lokantalarında ve barlarda keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Hisarönü ve Ovacık

Ölüdeniz beldesinde bulunan bu iki tipik Türk köyü, son yıllarda turizmin en hareketli odak noktası haline gelmiştir. Ovacık ve Hisarönü, Ölüdeniz, Babadağ, Kaya köyü gibi önemli yerlere çok yakındır.

Kayaköy

Antik Karmillassos’un üzerinde bir Rum yerleşimidir. Eski adı Levissi’dir

Kelebekler Vadisi

Ölüdeniz’e 3-4 mil uzaklıktaki kanyonun etrafı 350 m. yükseklikte dağlarla çevrilidir.  Kelebekler Vadisi, temmuz-eylül ayları arasında görülen “Jarsey Tiger” adlı kelebeklerden gelmektedir. Yaz kış akan küçük şelalesi vardır. Kumsalı, denizi, çakıl taşları ve pembe zakkum çiçekleri ile cennet misali koya ulaşım, Ölüdeniz’den teknelerle sağlanmaktadır.  Yerli yabancı turistlerin buluşma yeri olan vadi; çadırlı kamp alanı, restoran, bar, roof, duş, kabin vb. olanaklara sahiptir..

Xanthos

Likya birliğinin başkenti olan Xanthos, tarih meraklıları için iyi bir günübirlik gezi tercihidir.

12 Adalar

Çok sayıda koy, süslü Kapıdağ Yarımadası ve adalardan oluşur. Balıkçıların “Karanlık İçi” olarak tanımladıkları kesim mavi yolcuların uğrak yeridir. Ulaşım, Fethiye ve Göcek ‘ten düzenlenen günübirlik turlarla  yapılmaktadır. Yassıca Adalar, Hamam Koyu, Kurşunlu Koyu, Yavansu, Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adası, Göbün Koyu, Boynuzbükü, Göcek Adası, Domuz Adası, Zeytin Adası, Kızıl Ada yörede “12 Adalar” olarak ta anılmaktadır.

Yakapark

Müthiş doğası, kuş cıvıltıları, su sesi ve yeşillikler içinde bir dinlenme yeri olan Yakapark’a, Yaka Köyü’nden 2 km.lik bir yolla ulaşılmakta..

 Saklıkent

18 km. uzunluktaki bu eşsiz kanyonun yüksekliği yer yer 600 m.yi bulmakta.  Sarp kayalıklar, çınar ağaçları, duru kaynak suları ile gerçek bir tutku yaşayacağınız yer.  Dağcılık, yürüyüş ve yüzme imkanı da cabası…
Kıdrak

Kıdrak koyu, Belceğiz’in 3 km. güneyindedir. Çam ağaçları, kumsalı ve denizi ile günübirlik tatilcilerin çok seveceği bir doğa harikası…

Tlos

Fethiye’ye 45 km. uzaklıktadır. Likya Federe Birliğinin 6 büyük kentinden biri ve birliğin “”spor merkezi””dir. Uçan kanatlı atı Pegasus ile ünlenen Mitolojik kahraman Bellaforonte’nin yaşadığı kent olarak bilinir. Likya bölgesindeki en eski kent olduğu ve kuruluşunun İ.Ö. 2000’lerden önceye dayandığı arkeoloji kazıları ile tespit edilmiştir. Kent akropolünün doğal kayası üzerinde oluşturulan mezarlığı, Likya’nın en güzel ev tipi mezarları ile süslenmiştir. Nekropoldeki İ.Ö. yy.a tarihlenen kral tipi mezarın ise Bellaforonte’ye adandığı bilinir.

 Telmessos

Antik çağların izini sürmek ve insanlığın gizemli geçmişinde dolaşmak için ideal.  Günümüzde 1500 kişilik kapasitesiyle Telmessos Tiyatrosu’nun onarımı için röleve projesi tamamlanmış durumda.

Fethiye / Ölüdeniz Otelleri – Promosyon Oteller – Booking Rezervasyon >>