Güneş Çarpmasına Önlem Alın

Güneş Çarpmasına Önlem Alın

2 Haziran 2014 3 Yazar:

Güneş Çarpmasına Önlem Almak İçin Neler Yapılabilir?

Kumsal, deniz ve güneş… Bu üçü bir araya geldi mi doyumsuz tatil serüvenleri başlar. Ancak her güzelin bir kötü huyu vardır misali, güneşin de çarpma huyu var. Deniz, kumsal güneş derken büyüye kapılmayın. Güneş çarpmasına karşı önleminizi alın. güneşte sürekli kalmayın. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak şart. Güneş altında kalınan sürenin kontrolü ve planlaması yapılmadığı taktirde ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşmak mümkün. Aşırı sıcakta kalmamak ve güneş ışınlarından doğrudan etkilenmemek gereklidir. Güneş altında uzun süre kalan insanlarda, beynin alt tarafındaki ısı düzenleme merkezi bozulmakta ve vücut ısısını yükseltmektedir. Kısacası güneş çarpmasına önlem almak sağlık açısından önemlidir.

Bu durum beyin hücrelerinde hasar oluşturmakta ve beyin ödemi ile kanamaların oluşmasına neden olabilmektedir. Buna göre ısı düzenleme merkezi vücut ısısı kontrol eder hale gelir, 36,5-37 ‘C de tutamaz, ısıyı kaybedemez.  OtelBul

Hemen her tatilcinin güneş ışınlarının olası zararlarından korunmak için koruyucu kremler kullandıkları bilinmektedir. Bu önlemin tek başına yeterli olmadığını bilmek gereklidir. Ek olarak güneş ışınlarının dik olarak yansıdığı öğlen vakitlerinde güneş altında olmamak gereklidir.

Güneş Çarpmasına Önlem Alın

Güneş çarpmasında ilk olarak su,tuzlu ayran ve meyve suyu vermek gereklidir. Güneş Çarpmasına Önlem Alın. Kendinize bir iyilik yapın ve Güneş çarpmasının olumsuz etkilerinden koruyun.

Daha Ayrıntılı Bilgi
GÜNEŞ ÇARPMASINA KARŞI