Booking.com

Güneş Çarpmasına Önlem Alın

42 Beğeniler 3 Yorum
Güneş Çarpmasına Önlem Alın

Güneş Çarpmasına Önlem Almak İçin Neler Yapılabilir?

Kumsal, deniz ve güneş… Bu üçü bir araya geldi mi doyumsuz tatil serüvenleri başlar. Ancak her güzelin bir kötü huyu vardır misali, güneşin de çarpma huyu var. Deniz, kumsal güneş derken büyüye kapılmayın. Güneş çarpmasına karşı önleminizi alın. güneşte sürekli kalmayın. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak şart. Güneş altında kalınan sürenin kontrolü ve planlaması yapılmadığı taktirde ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşmak mümkün. Aşırı sıcakta kalmamak ve güneş ışınlarından doğrudan etkilenmemek gereklidir. Güneş altında uzun süre kalan insanlarda, beynin alt tarafındaki ısı düzenleme merkezi bozulmakta ve vücut ısısını yükseltmektedir. Kısacası güneş çarpmasına önlem almak sağlık açısından önemlidir.

Bu durum beyin hücrelerinde hasar oluşturmakta ve beyin ödemi ile kanamaların oluşmasına neden olabilmektedir. Buna göre ısı düzenleme merkezi vücut ısısı kontrol eder hale gelir, 36,5-37 ‘C de tutamaz, ısıyı kaybedemez.  OtelBul

Hemen her tatilcinin güneş ışınlarının olası zararlarından korunmak için koruyucu kremler kullandıkları bilinmektedir. Bu önlemin tek başına yeterli olmadığını bilmek gereklidir. Ek olarak güneş ışınlarının dik olarak yansıdığı öğlen vakitlerinde güneş altında olmamak gereklidir.

Güneş Çarpmasına Önlem Alın

Güneş çarpmasında ilk olarak su,tuzlu ayran ve meyve suyu vermek gereklidir. Güneş Çarpmasına Önlem Alın. Kendinize bir iyilik yapın ve Güneş çarpmasının olumsuz etkilerinden koruyun.

Daha Ayrıntılı Bilgi
GÜNEŞ ÇARPMASINA KARŞI

 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Yazar Hakkında: otelbul

3 Yorum

  1. Güneş Çarpmasına Önlem Alın demişsiniz ama Güneş çarpması için en iyi önlem güneşe çıkmamak. Kardeşler, denize gittiniz, kumsal, güneş… Her yer turist kaynıyor, cıvıl cıvıl. Hadi sen bunları bırak eve dön:) O zaman ben ne yapıyorum giriyorum şemsiyemin altına. Alıyorum kitabımı, oku babam oku. Ara sıra da gözümü dinlendirmek için çevreye bakıyorum… Var mıdır ötesi? O kadar çalış, tatil için para biriktir sonra da gir öğlenin en cıvıl cıvıl zamanında uyu. Yak be anam babam. Ben buraya dinlenmeinin yanında gezmeye tozmaya da geldim. Ha tozdan uzak durun…. Haa bir de Çeşme çok güzel, gelebilirsiniz…

    Çeşme’den Efe
    Selamlar millet

  2. Güneş çarpması ile ilgili yazımızı kaynak olarak gösterip link verdiğinizi için teşekkür ederiz. Bu duyarlı davranışınızın örnek teşkil etmesini dileriz. Güneş çarpması, güneş yanığı ve cilt sorunları ile ilgili yazılardan da yararlanabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir