Gurbetçilerin Tatil Tercihi Antalya

Gurbetçilerin Tatil Tercihi Antalya

22 Ekim 2017 2 Yazar:

Avrupa’da yaşayan Türkler en çok Antalya ve Bodrum’u tercih ediyor.

Gurbetçilerimiz tatil tercihlerini Türkiye’den yana kullanıyor. Almanya’da yaşayan Türkler için ilk tercih Antalya olurken, Bodrum, Marmaris ve Fethiye tercihleri de dikkat çekici… Verilere göre Yurt dışından Antalya’ya tatile gelen Türk vatandaşlarının sayısındaki artış geçen yıla göre yüzde 15 civarında…  Turizm sektörünün, son yıllardaki terör saldırıları nedeniyle daralma yaşadığı geçtiğimiz yaz sezonunda Almanya, Hollanda ve İngiltere’deki gurbetçilerimiz başta olmak üzere Türkiye’ye akın ettiler.  Akraba ziyaretleri yanında ek zamanlarını deniz tatili olarak yapan Avrupa’daki Türkler, konaklama tesisi olarak en çok otelleri tercih etti.

Antalya Otelleri – Antalya’da Otel Bul – Antalya Otelleri Yorumlar ve Rezervasyon İçin Tıklayınız…

Otel tatili rahatlığı yanında, erken rezervasyon nedeniyle her keseye hitap edebilir hale geliyor. 2018 Erken rezervasyon indirimlerinden yararlanmak isteyen sadece yabancı kökenli tatilciler değil aynı zamanda gurbetçilerimiz de…

Avrupa’da Yaşayan Kaç Türk var? Tatil Tercihleri Nasıl?

Tüm Avrupa’da 5 milyona yakın Türk uyruklu insanın yaşamakta.  Bu rakam turizm sektörü açısından önemli.  Potansiyelin farkında olan otelciler şimdiden 2018 rezervasyonlarında ciddi kampanyalar yapmakta. 2018 Erken Rezervasyon otelleri yanında Gurbetçilerin Tatil Tercihi Antalya  Antalya Fırsat Otelleri  konusunu inceleyerek, fırsat indirimlerinden faydalanmak mümkün.

2017 Yaz sezonundaki tatil tercihinin 2018 yılında da Antalya ve Bodrum öncülüğünde Akdeniz ve Ege sahilleri olacağı tahmin ediliyor. Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, Avusturya ve İngiltere gibi ülkelerde oturan gurbetçilerin 2017 yılı tatil tercihinde yaklaşık yüzde 14’lük artış gözlendi. Antalya Havalimanı verilerine göre yılbaşından Temmuz ayı sonu itibariyle, yurtdışında yaşayan 284 bin 336 Türk tatil için Antalya’ya geldi. Bu rakam da gösteriyor ki her geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde onluk artışlar yaşanmakta.  Örneğin 236 bin 183 kişinin geldiği 2014 yılından sonra 2015 yılında yüzde 17 lik bir artış yaşanmış ve  254 bin 421 kişi Antalya’da tatil yapmış. 2016 yılında ise 2015’e göre de yüzde 11 oranında artış olmuş.

Almanya’da yaşayıp, ticaretle uğraşan veya oraya yerleşmiş olan Türkler’in ilk tercihi Antalya demiştik. Esasen diğer ülkelerden gelen vatandaşlarımızın tercihleri de Antalya. Bodrum en çok rağbet gören ikinci tatil beldesi. Özellikle 5 Yıldızlı Bodrum otelleri gurbetçilerimiz tarafından doldurulmakta. Yine Marmaris, Fethiye, Didim ve Datça otelleri de yüksek talep görmektedir.

Gerek çalışma hayatındaki büyük değişimler, gerek beslenme kültürü başta olmak üzere kültürel etkileşimler beraberinde tatil anlayışındaki değişimi de getirmiştir. Yabancı ülkelerden gelen Türk vatandaşlarının Antalya ve sahil kentlerini tercih etmelerindeki önemli faktör. Bununla beraber tatil beldelerindeki lüks otellerin fazlalığı da dikkate değer. Aynı şekilde Fırsat Otelleri kampanyaları ile büyük indirimler yapılmakta 5 yıldızlı oteller için yapılan rezervasyonlar neredeyse 3 yıldızlı otel fiyatlarına denk gelebilmektedir…
Bakınız: Fırsat Otelleri