Hünkar Palace Hotel & Spa

32 Beğeniler 2 Yorum
Hünkar Palace Hotel

Antalya Kızılot civarındaki Hünkar Palace Hotel & Spa. Tesettür Otel konsepte uygun hizmetler ve aktiviteler sunulmaktadır. Hünkar Palace Hotel & Spa hakkında hazırlamış olduğumuz yazıyı güncellerken, müşteri şikayetlerine rağmen otelden sitemize bir açıklama yapılmaması nedeniyle tanıtım yazısını kaldırdık. Bunlara ek olarak belirtilen iletişim bilgileri de geçersizdir.

Otel yetkilileri, güncel bilgileri bize ilettiği taktirde yeni tanıtım yazısı eklenecektir. Otelbul.org ziyaretçileri Kızılot civarındaki otelleri buradaki linkten inceleyebilir ve online rezervasyon yapabilir.

 

 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Yazar Hakkında: otelbul

2 Yorum

 1. Bulundugu mahal o kadar şahane bir yerde ki deniz kum güneş bir harika o kadar zevkli döşenmiş odaları hanımlara ait havuzu hanımların güneşlenme yeri özel olarak plaja yapılmış herkese tavsiye ederim.

 2. BU ÜÇ KAĞITÇILAR, VERMEDİKLERİ HİZMETLERİN VE GÖZ BOYADIKLARI BİR OTELİN REKLAMINI YAPARAK İNSANLARI DOLANDIRIYORLAR.

  4 YILDIZ DEDİKLERİ OTEL 2 YILDIZDAN FAZLASI ETMEZ.

  OTELE GİDENLERİN BÜYÜK BÖLÜMÜ HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYOR.

  RABBİM ONLARA ÖYLE BİR CEZA VERSİN Kİ BU İŞİ YAPAMAZ OLSUNLAR.

  BEN ANKARA İL HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞINA YAPTIĞIM BAŞVURUYU AŞAĞIYA EKLİYORUM.

  10 Temmuz 2014

  T.C.
  ANKARA İL HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI’NA
  ANKARA

  Antalya’nın Manavgat ilçesindeki Hünkar Palace otelde 15-21 Haziran 2014 tarihleri için rezervasyon yaptırdım. 2 bin 752 liralık ücreti ekteki dekontta görüldüğü üzere rezervasyonla aynı günlerde peşin ödedim. Ardından bana gönderilen (ekte sunulan) rezervasyon sözleşmesini imzalayarak otele gönderdim. (Rezervasyon ve ödemeyle ilgili yazışmalar email yoluyla yapılmıştır.) Bana telefon görüşmelerinde otel yetkilileri, tesislerinin 4 yıldızlı ve “İslami” otel konseptinde olduğunu söylediler.

  15 Haziran akşamı vardığım otelde, rezervasyon sözleşmesi gereği “3. katta deniz manzaralı bir aile odasına” yerleştirilmem gerekiyordu. Ancak otel yönetimi, boş oda olmadığı gerekçesiyle ailemi zemin katta, tavanı basık, gün ısı depolarıyla önü tamamen kapanmış bir odaya tıkmaya çalıştı. Buna itiraz ettim. Ancak hiçbir şey yapamayacaklarını söylediler.

  10 saatlik yoldan geldikten sonra güzel bir odaya yerleşmeyi umarken yaşadığımız bu şok üzerine, otelden ayrılacağımı, paramın iade edilmesini istedim. Bana, “kesinlikle para iadesi yapılmayacağı” yanıtı verildi.

  Bunun üzerine, parasını peşin ödediğim odayı almak için ısrarcı oldum. Saatlerce lobide bekletildikten sonra bize 3. katta bir aile odası verildi. Otelin içine girdikçe buranın 4 yıldızlı bir otelin standartların çok uzakta olduğunu fark ettik. Internet sitesinde reklamı yapılan otelle ilgisi alakası yoktu.

  Binalarda asansör yoktu. Oda sivrisinek doluydu. Beklentimizin aksine, 3 yetişkin ve 2 çocuğun rahat hareket edemeyeceği kadar küçük bir odaydı. Otelin internet sayfasında görünen şık, yeni dekore edilmiş, büyük ekranlı televizyonların bulunduğu ferah odalardan eser yoktu. Banyolarına şampuan dahi konulmayan, seyrederken ekrandakileri seçmekte zorlanacağınız kadar küçük ekran bir televizyon, deniz manzarası görülemeyecek kadar minik pencereleri olan bir odaya girmiştik.

  Otel yönetimi ise bize en iyi odalarını verdiğini iddia edecek kadar ileri gitmişti. Ama öyle bir oda ki telefonu dahi çalışmıyordu. Sebebi ise büyük ihtimalle, telefon prizinin içine yuvalanmış olan karınca kolonisiydi. Nitekim sabah uyandığımızda üzerimizde karıncalar geziyordu. Nereden geldiklerini anlamaya çalışırken prizin içinden çıkan koloni tüm duvarı kapladı.

  Ertesi gün eşim ve kayınvalidem otelin havuzuna indi. Tesettürlü bayanların hassasiyetlerine özen gösterme taahhüdü veren otelde, bayanlar için havuzda hiçbir tedbir alınmamıştı. Eşim ve kayınvalidem havuzda yüzdükleri sırada içeriye bir erkek dalarak volta atmaya başladı. Hanımların paniği ve bağrış çağrışları sonucu kendiliğinden dışarı çıkmak zorunda kaldı. Ortada bu adama müdahale edecek bir otel görevlisi yoktu. Otelin aldığı tedbir, havuzun kapısının arkasına bir taş koymaktı. Zaten otelin yemek salonundan resepsiyonuna kadar tüm görevliler, neredeyse hiç eğitim almamış ya da eğitim almadıklarını belli edecek kadar amatör personelden oluşuyordu. Öyleki resepsiyon hariç kimin personel olduğunu anlamak mümkün değildi çünkü üniformaları yoktu.

  Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesine ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelik uyarınca 4 yıldızlı otellerde bulunması gereken şartlar ve tespit ettiğimiz diğer eksiklikleri şu şekilde sıralayabilirim:
  “Dört yıldızlı oteller; üç yıldızlı oteller için arananlara ilave olarak aşağıda belirtilen nitelikleri taşır:
  a) Kabul holünde telefon hizmeti.
  b) Müşterilerin ineceği veya çıkacağı kat sayısının ikiden fazla olması hâlinde otelin kapasitesiyle orantılı müşteri asansörü. 
(ŞİKAYET: BİNALAR ÜÇ KATLIYDI VE ASANSÖR YOKTU)
  c) Odalarda ve genel mahallerde klima.
  d) Odalarda; yatak örtüsü, mini bar, kıymetli eşya kasası.
  e) 06:00 – 24:00 saatleri arasında oda servisi.
  f) Kuru temizleme ile terzi hizmeti.
  g) Her katta kat ofisi düzenlemesi (Ayrık yerleşimler şeklinde düzenlenmiş tesislerde hizmetin aksamaması kaydıyla kat ofisinin her katta bulunması zorunlu değildir.).
  h) Satış ünitesi. (ŞİKAYET: SATIŞ ÜNİTESİ YOKTU)
  i) Çeşitli dillerde süreli yayın, kitap gibi dokümanların yer aldığı okuma mahalli. (ŞİKAYET: BÖYLE BİR MAHAL YOKTU)
  j) Kapasitesi yüz kişiden az olmamak kaydıyla, tesis yatak kapasitesinin en az yüzde ellisine hizmet veren asgarî ikinci sınıf lokanta.
  k) Yeterli büyüklükte bagaj odası ve bu mahalde emanet hizmeti.
  l) Servis merdiveni veya asansörü (Ayrık yerleşimler şeklinde düzenlenmiş tesislerde servis merdiveni veya asansörü bulundurulmasına ilişkin esaslar Bakanlıkça belirlenir.).
  m) Toplam personelin en az yüzde onbeşinin konusunda eğitim almış olması. (ŞİKAYET: PERSONELİN BİR ÜNİFORMASI DAHİ YOKTU, RESEPSİYON HARİÇ KİMİN PERSONEL OLDUGUNU ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİLDİ. EĞİTİMLERİNİN OLDUGUNU HİÇ SANMIYORUM)
  n) İdarî personelin konusunda eğitimli veya en az beş yıl deneyim sahibi olması.
  o) Telefon, faks, internet bağlantılı bilgisayar gibi büro araçlarıyla donatılmış çalışma ofisi. (ŞİKAYET: BÖYLE BİR OFİS YOKTU)
  p) Odalara mesaj bırakabilme sistemi ya da buna yönelik hizmet verilmesi. (ŞİKAYET: ODADAKİ TELEFON HİÇ ÇALIŞMIYORDU. TELEFON PRİZİNİN İÇİNDE KARINCA KOLONİSİ VARDI)
  r) Ayrıca;
  1) Kişi başına en az 1.2 metrekare alan düşecek şekilde en az yüz kişilik çok amaçlı salon ve fuayesi, (ŞİKAYET: BÖYLE BİR SALON VE FUAYE YOKTU. HER ŞEY, YEMEK YENİLEN SALONDA YAPILIYORDU)
  2) Kişi başına en az 1.2 metrekare alan düşecek şekilde en az yüz kişilik donanımı ve oturma düzeni bulunan toplantı salonu, (ŞİKAYET: BÖYLE BİR TOPLANTI SALONU YOKTU. HER ŞEY, YEMEK YENİLEN SALONDA YAPILIYORDU)
  3) En az yüz kişi kapasiteli kabare, tiyatro, sinema etkinliklerinin yapılabileceği kapalı salon, (ŞİKAYET: BÖYLE BİR SALON YOKTU. HER ŞEY, YEMEK YENİLEN SALONDA YAPILIYORDU)
  4) Kişi başına en az 1.2 metrekare alan düşen, en az ikiyüz kişilik konferans salonu, salon ile bağlantılı simultane tercüme hizmetleri mahalli ve fuaye, sekreterlik hizmeti, fuaye veya salon ile bağlantılı en az iki çalışma odası, (ŞİKAYET: BUNLARIN HİÇBİR YOKTU. HER ŞEY, YEMEK YENİLEN SALONDA YAPILIYORDU)
  5) Kişi başına en az 1.2 metrekare alan düşecek şekilde en az yüz kişilik gece kulübü veya diskotek,
  6) Kişi başına en az 1.2 metrekare alan düşecek şekilde en az yüz kişilik bar salonu,
  7) Kişi başına en az 1.2 metrekare alan düşecek şekilde en az yüz kişilik pasta salonu,
  8) Türk mutfağı mönüsü olan, servisi ve tefrişi geleneksel Türk kültürünü yansıtan, alakart hizmet verilen asgarî ikinci sınıf lokanta,
  9) Diğer kültürlerin mutfaklarından birine ait mönüsü olan, servisi ve tefrişi ait olduğu kültürü yansıtan, alakart hizmet verilen asgarî ikinci sınıf lokanta,
  (ŞİKAYET: BUNLAR TALEP ETTİĞİMİZ ŞEYLER OLMADIĞI HALDE HİÇBİRİNE RASTLAMADIK. TÜM FAALİYETLER İÇİN YEMEK SALONU KULLANILIYORDU)
  10) En az 40 metrekare büyüklükte jimnastik salonu; Türk hamamı, buhar banyosu, kar odası, tuz odası, tuzlu buhar odası, sıcak taş odası, alarm sistemi bulunan sauna, masaj üniteleri, aletli masaj üniteleri, cilt bakım üniteleri gibi ünitelerden en az dört adedi,
  11) Bovling-bilardo salonu, duvar tenisi salonu; uzman personel eşliğinde, çocuklara yönelik oynama, dinlenme alanları ve tuvaletleri bulunan çocuk bakım ve oyun odası ile bahçesi; golf sahası, tenis kortu, spor salonu, açık spor sahası, go-kart pisti, kayak pisti veya benzeri imkânlar sağlayan ünitelerden en az dört adedi, (ŞİKAYET: BUNLARDAN DÖRT ADEDİ YOKTU)
  12) Açık yüzme havuzu,
  13) Kapalı yüzme havuzu, ünitelerinden en az üç adedi. (ŞİKAYET: BİR TANE ERKEKLER İÇİN AÇIK HAVUZ, BİR TANE DE BAYANLAR İÇİN KAPALI HAVUZ VARDI)

  16 Haziran günü diğer müşterilerle sohbet ederken çoğu kimsenin, odaların küçüklüğünden hizmet kalitesinin düşüklüğüne kadar pek çok konuda bizimle aynı hayal kırıklığını yaşadığını, büyük pişmanlık yaşadıklarını ama paraları iade edilmediği içi oteli terk edemediklerini öğrendik.

  Buna karşın tatilimizin aileme tümüyle zehir olmasına izin vermemek adına oteli 16 Haziran’da öğle saatlerinde terk ederek Alanya’da başka bir otele yerleştim. Yeni oteli alel acele bulduğum ve fiyat araştırması yapma şansım olmadığı için bütçemi oldukça aşarak ek bir mağduriyet yaşadım.

  Hünkar Palace oteli şahsımı açıkça aldatarak ayıplı hizmet satmış ve 2 bin 752 TL lik maddi kayba uğratmıştır. Yeni bir otel yerleşmek zorunda kaldığım için uğradığım maddi kayıp ise cabasıdır.

  Hünkar Palace oteline ödediğim tüm paranın, şayet bu talebim Heyetinizce kabul edilmezse 1 günlük konaklama bedeli dışındaki tutarın tarafıma ivedi geri ödenebilmesi için gereğini saygılarımla arz ederim.

  Ogün Duru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir