İslami Otel Nedir, Özellikleri nelerdir?

İslami Otel Nedir, Özellikleri nelerdir?

13 Eylül 2015 1 Yazar:

İslami Otel Nedir, Nasıl Olmalıdır?

İslami hayat tarzına yüzde yüz uyan ve dünyanın bir çok ülkesinden tatil için gelen müşterilerine hizmet veren islami otellerin en temel özelliği İslam dinindeki helal kavramına uygunluk göstermesidir. Kısacası islamic hotels veya islami Otel kavramının açılımında helal kılınan yiyecek,içecek ve giysi ile mekan tasarımı özellikleri anlaşılmaktadır. Erkek ve kadın havuzları ayrı olmakla birlikte korunaklı ve gizlilik esası ön planda tutuluyor. Yemeklerde domuz eti katkı maddesinin sözü bile geçmezken alkollü içkiler de doğal olarak bulundurulmuyor. Günümüzde Tesettür Otel de denilen İslami hayat tarzına uygun oteller yaygınlık göstermektedir. Edindiğimiz bilgilere göre benzer özellikteki otellerin Kurban Bayramı kontenjanları şimdiden dolmuş durumda.
İslami Oteller daha mı pahalı?
Arz ve talep durumu ile özel dönemler hariç pek fazla fark yok. Bununla birlikte 5 yıldızlı olan İslami oteller’in hizmetleri biraz daha yüksek olabilmekte. Söz konusu yazıya göre, örnek olarak verilen 5 yıldızlı Adenya Otel’de en ucuz oda olan standart oda fiyatı 612 TL, en pahalı olan King Süit- Çocuk odalı oda fiyatı ise 4.500 TL olarak belirtilmiş.
Adenya Otel’de; Tüm odalarda; 60 tan fazla kanallı büyük ekran LCD TV, mini bar, mini buzdolabı, kettle ( çay çeşitleri ve fincan takımı) klima, yerden tavana panoramik pencereler, telefon, kıble işareti, Kur’an, seccade, kablosuz internet, lüks bornoz ve terlik bulunmaktadır)

Adenya Hotel & Resort Halal All Inclusive Kurban Bayramı
Rezervasyon ve Bilgi için Tıklayınız…