İspanya’da Tatil Yapma Fikri ve Zamanı

İspanya’da Tatil Yapma Fikri ve Zamanı

4 Eylül 2017 0 Yazar:

İspanya’ya nasıl ve ne zaman gidilmelidir?

Türkler arasında İspanya’ya kısa süreli tatil amaçlı gezilerde artış gözlemlenmekte. Ucuz ve kaliteli otellerin yanında İspanya’nın tarihi ve turistik özellikleri de bu seçimin nedenlerinden… İspanya denilince akla kâh Barselona futbol kulübü, kâh Real Madrid gelir. Entelektüel birinin aklına da ilk olarak ölümsüz şair Lorca gelir.  Yine kimisi için İspanya boğa güreşidir, kimisi için de gitar..

İspanya’da tatil için kimisi, yaz turizmi ikliminden dolayı Mayıs ve Kasım arasındaki bir zaman dilimini işaret ederken kimisi de yılbaşı gecelerinin doyumsuz tadı için Aralık ayının son haftasını yani yılbaşı haftasını işaret eder. Yılbaşı için İspanya fikrini soracak olursanız, biz de “Bundan iyisi Şam’da kayısı” deriz…

Dünyanın en ünlü tablolarına esin kaynağı olan, muhteşem doğası ve evrensel üne sahip sanatçıları ile ispanya… Sıradanlıktan sıkılan gezginler için İspanya… Sıradanlık derken İspanya içerisinde bile gezi tercihinize yön veren bir bakış açısıyla ilk olarak Barselona’ya gitmek yerine, Lorca’nın bir dizesindeki imgenin izini sürmek için Cordoba’ya gidebilirsiniz…. Farklı dinleri bir arada yaşamış ve bu dinlere ait tarihi binalara sahip bir şehir olarak Barselona, mistik yapınıza hitap edebilir..

İspanya”nın Gezilesi Şehirleri

Madrid birden fazla müzeyi bünyesinde bulunduruyor. Tarihi sevenler için bulunmaz bir fırsat. Madrid’ gezisi için başka bir çok nedenin varlığını gidince anlayacaksınız.  Granada İslami kültürü yoğunlukta olan ve bu yapıtları hala yaşayan yönüyle ilginizi çekecektir.

Sevilla, İspanya’nın en güzel şehirlerden birisidir.  Saray, park, katedral ve daha birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapmakta…

Valencia, tarihle doğayı en güzel birleştiren manzaraya sahip otantik şehir.

Toledo gezdikçe sizi içine çekecek ve bırakmak istemeyeceğiniz gizemli bir şehir.

Bilbao, İspanya’da Rönesans dönemini merak ettiniz mi? İşte size o zamanı yaşama fırsatı.. İspanya Biloba’sız düşünülebilir mi?

İbiza, bir otomobil markası değil sadece..  Masmavi bir denize sahip şirin bir adadır da ayrıca…

Ah! festivaller şehri Zaragoza… Eğlenceli şehir, eğlence şehri!…

İspanya’da Otel Bul – Fırsat Otelleri >>

Barselona Otelleri
Madrid Otelleri 
Málaga Otelleri
Marbella Otelleri 
Sevilla Otelleri
Valensiya Otelleri
Calpe Otelleri
Salou Otelleri
Torrevieja Otelleri
Benidorm Otelleri
San Sebastián
Granada
Denia
Adeje
Jávea
Alicante
Lloret de Mar
Sitges
Las Palmas de Gran Canaria
Estepona Otelleri
Roses
Benalmádena
Nerja
Pollença Otelleri
Puerto del Carmen Otelleri

İspanya’ya En Uygun Uçak Bileti: Tıklayınız >>