Booking.com

Kafka Anamur’da

77 Beğeniler 2 Yorum
skele, Mamure Castle, Anamur/Mersin, Turkey

Yıl 1994 Anamur’da dört arkadaş geziyor. Önce kalacak bir yer bulmaları gerekli. 3 -4 gün kalacaklar. sınırlı bütçeleri bile onları, barınabilecekleri doğru dürüst bir yeri aramaktan alıkoyamıyor. Biri kız 3 arkadaş denize giriyorlar… Çarşaf gibi o zamanlar Anamur sahilleri.. Anamur derken hani şu muz diyarı Anamur’dan bahsediyoruz. Kıvrıla kıvrıla 100-150km lik yolu 3 saatte gittiğiniz muntazam ilçe.

Denizden çıkıp çay bahçesinde yudumladıkları çaydan sonra akıllarına kalacak bir pansiyon ya da otel aramak geliyor. Üç arkadaştan biri daha da fazla duyarlı edebiyata. Diğerleri de aynı oranda olmazsa bile siyaset, felsefe ve sanat konularında ilgili, bilgililer. Birden karşılarına Kafka adlı pansiyon çıkıyor. Düşünmeden dalıyorlar oraya. Ekonomik sayılabilecek bir aile pansiyonu. Sonradan adını Kafka Mustafa olarak değiştirecekleri Mustafa bey, onun eşi ve de çocuklarının yanında unutulmaz günler yaşıyorlar. Ertesi yıl da aynı pansiyonda bu kez 10 gün kalıyorlar… Diğer ertesi yıl da yine öyle.. 1999 yılına kadar ta ki… Anamur’a geldiklerinde Kafka terketmiş onları! Kafka Pansiyon gitmiş… Tabelası bile kalmamış. Bir dönem kapanmış gibi hüzünle bakıyorlar o yöne.. Tıpkı Kafka gibi..

Anamur’da Otel BulBooking.com

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Yazar Hakkında: otelbul

2 Yorum

  1. Merhaba o pansiyon benim çocukluğumun gectiği yer, muz ağaclarına erik agaclarına tırmandıgım yerdi. Kafka Pansiyon gitti ne yazık ki ama Kafka Mustafa hala orda… Yani Babam. İyi bir doktor yetiştirdi pansiyonu uğruna simdi emekli hayatı suruyor ama annemle babamın içinde bir ukte o pansiyonu tekrar hayata gecirmek… tabi sizlerin teşvikiyle… Benimle iletişime gecmek isteyenler 0532 525 97 69
    Kafka Pansiyon sevenlere sevgi ile DR UYGAR CAN ARICI

  2. Demek o küçük yaramaz sendin. O zamanlardan belliydi, bu çocuk büyüyünce çok can yakar demiştim ama doktor olmuşsun. Çapkın Mustafa’ya çok selam söyle, İsmihan’dan selam söyle o beni hatırlar :).
    İsmihan Avcı 43/İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir