Kayak Tatili Merkezleri

Kayak Tatili Merkezleri

21 Ocak 2010 2 Yazar:

AYAK TATİLİ MERKEZLERİ KAYAK TATİLİ MERKEZLERİ KAYAK TATİLİ MERKEZLERİ
Ülkemizde doğal ve iklimsel olumlu koşullar nedeniyle kayak tatili merkezleri giderek yaygınlaşmaktadır.  Eskiden Uludağ, Erzurum, Erciyes akla gelirken şimdi Isparta, Ilgaz, Sivas, Kartalkaya, Kartepe,, Saklıkent, Sarıkamış, Zigana gibi kayak merkezleri de gelmekte. Ülkemizin daha bir çok köşesinde kayak tesisleri bulunmakta ve gelecek vaad etmektedir.

Okulların yarı yıl tatiline girmesiyle birlikte, kış turizmi de hareketlendi. Bir çok kayak merkezinde otellerde doluluk oranlarının yüksek olduğu belirtiliyor. Uludağ, Erciyes ve Palandöken başta olmak üzere kış turizmi merkezlerinde ciddi bir talep artışının bu dönemde olması normal. Biz de Otelbul.org olarak, Kış turizminin gözde ayaklarından biri olan Ilgaz’daki otellerin kısa tanıtımlarını yapmak istiyoruz. Sırası geldikçe ülkemizdeki diğer kayak merkezleri hakkında da yazılar hazırlayacağız..

Armar Ilgaz Otel

168 liradan başlayan fiyatlarıyla,  Armar Ilgaz Hotel kayak sporu ve her türlü kar üstü faaliyetleri için olanaklar sunmakta. Çankırı / Ilgaz’da bulunan Armar Ilgaz , Ilgaz’a 16 km uzaklıktadır.
Adres : Kadınçayı Mevkii Yıldıztepe Kayak Merkezi Ilgaz

Ilgaz Mountain Resort   / Ilgaz Oteli

Fiyatlarının 196 liradan başladığı belirtilmiş. 118 odalı ve Zirvesi 2850 m olan Ilgaz Dağı Mili Parkının 1850. metresinde, korumaya alınmış bölgede, 60 dönümlük arazi üzerinde konumlanmış.  Ilgaz Mountain Resor, tatilcilere 4 ayrı oda seçeneği sunuyor. Geleneksel Kastamonu mimarisi estetiği ve doğal görünümü ile  35 metrekarelik 3 kişilik Sedir, 45m2 lik 3 kişilik Kayın yada 65m2 lik 4 kişilik Ladin ve 85 m2 lik 6 kişilik Ardıç tipi dairelerde sizleri bekliyor.

Adres : Ilgaz Dağı Milli Parkı 37000 Ilgaz
Konum : City Center

Ilgaz Doruk Hotel  / Ilgaz Oteli

Ilgaz Doruk Hotel, 126 liradan başlayan fiyatlarla hizmet etmekte. Ilgaz Doruk Otel, Kastamonu yolu üzerinde karayoluna 700 mt mesafede milli park sınırları içindedir. Tesis, Çam, Köknar ve Sedir ormanları tarafından çevrilmiştir.
Adres : Ilgaz Doruk Mevkii Kayak Merkezi Çankırı Ilgaz