Booking.com

Kemer Otelleri

Kemer Otellerinin tam olarak sitemize eklenmesi zaman alacağından dolayı, aralıklı olarak kemer otelleri eklemenin daha doğru olacağı kanısındayız. Bu nedenle bu yazımızda ilk önce, Kemer’de gidilecek yerler ile 4 yıldızlı Kemer otellerine yer verdik. Kemer’e karayolu ve deniz yoluyla ulaşmak mümkündür. Antalya merkeze 43 km uzaklıktadır. Kemer’e Antalya’dan düzenli ve sık olarak ulaşım araçları seferleri bulunmaktadır. Antalya yolu ile Kemer’e yaklaşık 1 saatte varmak mümkündür. Yol boyunca orman, deniz ve dağ manzarası size eşlik edecektir. Özel araç ile bu süre yarım saat kadar sürmektedir. Antalya Muğla yolu olan D 400 Anayolu şu anda bölünmüş ve 4 şeritli bir yoldur. Turistik yatlarında seferler yaptığı kemer denizden de eşsiz koyları ve görülmeye değer manzaraları ile unutulmaz anlara tanıklık eder.

4 YILDIZLI KEMER OTELLERİ REZERVASYON YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ >>
AK-KA Hotels Park Claros: Kiris Mevkii Kemer, 07980 Kemer
Asdem Park Hotel: Deniz C. N.42 Kemer, 07980 Kemer
Fame Residence Goynuk Hotel:Cumhuruyet Mah. Akdeniz Cad Goynuk Kemer, 07980 Kemer
Gelidonya Hotel: Ataturk Bulvari 07980 Kemer Antalya, 07980 Kemer
Greenwood Resort Hotel: Kiziltepe Mevkii 07994 Goynuk – Kemer, 07994 Kemer
Hotel Anatolia Beach: Yeni Mah.Atatuerk Bulvari 21, 07980 Kemer
Hotel Carelta Beach Resort and SPA: 2 Beldibi 2, 07985 Kemer
Hotel Diamond Garden: Turizm Caddesi No 10 / Kiris / Kemer / Antal, 07980 Kemer
Hotel Pelit Bona Dea Beach: Ataturk Bulvari.5, 07980 Kemer
Hotel Sinatra: Camyuva 4, 07100 Kemer
lors Beach Hotel: Sahil Cad No 1 Kiris, 07980 Kemer
Sea Gull Hotel: Cifte Cesmeler Mevkii Ataturk Cd. No 133 Beld, 07985 Kemer
SENTIDO Beldibi managed by Paloma Hotels: Sahil Yolu Beldibi 1, 07985 Kemer
Sirius Hotel: Akdeniz CD. No 11 Tekirova – Kemer, 07995 Kemer
Sultans Beach Hotel: Camyuva, Kemer, 07980 Kemer
Viking Nona Hotel: Merkez Mah. Deniz cad. No: 27 07980 KEMER-AN, 07980 Kemer
Kemer’de Gezilecek Yerler

Kemer’in başta gelen çekiciliklerinden birisi doğa güzelliğidir. Deniz, orman ve dağlar bir noktada birleşmektedir.Örneğin deniz dalgalarının çam ağaçlarına kadar uzanması ve çam ağaçlarının plajlarda gölgelik olarak kullanılması oldukça cazip gelmektedir.Denizin berraklığı, ormanın yeşilliği Kemer’de bir başka güzelliktir.

Yakınında Faselis, Olympos gibi antik bölgelerin de bulunması bir başka çekiciliktir. Kemer’den Faselis ve Olimpos’a denizden ve karadan ulaşmak mümkündür.Son yıllarda Söğüt Cuması, Altınyaka Dere Köyü gibi yüksek yerlere safari turları da çevre çekicilikleri arasında yer almaktadır.

Ayrıca yöredeki diğer çekicilikleride mağaralarıdır. Bu mağaralardan Beldibi mağarası Antalya’nın 27 km. güneybatısında deniz kenarındadır.Tarih öncesi çağlara ait kalıntılar bulunmuştur.Bir diğer görülmeye değer mağara ise Molla Deliği mağarası olup, Kemer’in batısında yükselen Tahtalı Dağ’ın doğu yamacında yer alır. Bu mağaraya Kemer-Kumluca karayolu üzerinde bulunan Aşağı Kuzeydere veya Tekirova köylerinden ancak yaya olarak gidilebilir.Her iki köyden de 3.5-4 saat yürümek gerekmektedir.

Antik Kentler

Phaselis: Antalya – Finike karayolunun 58 km.’sinde bulunmaktadır. Kemer’e 15 km. olan Phaselis kentine deniz yoluyla da ulaşmak mümkündür. Lykia’nın doğu kıyısı şehirlerinden olan Phaselis’in M.Ö. VI. yüzyıla ait ilk Helenistik çağın ticaret limanlarından biri olduğu sanılmaktadır.

Romalılar döneminde piskoposluk merkezi olmuştur. Üç limandan oluşan Phaselis’in doğusundaki limanın kalın duvarları halen çok iyi durumdadır. Ön ve batı kısmı kumlar altında kalan batı limanı ise denize girmek için çok uygundur.

Phaselis’de bu gün toprak üstünde bulunan kalıntıların büyük bir bölümü Roma devrinden kalmıştır.Bu kalıntılar; liman, kale duvarları, Zeus Mabedi, Kral Antonius Caravella yolu, ayrıca yirmi sıralı tiyatro kalıntıları bulunmaktadır.

Yarımadanın boyun kısmını kapsayan cadde muhteşemdir. Güney limandan başlayıp şehir kapısına kadar uzanır. Bu caddenin genişliği ve kısalığı yüzünden, zaman zaman stadyum olarak da kullanıldığı sanılmaktadır. Çünkü tarih Phaselis’de iki önemli atletizm karşılaşmasının yapıldığı yazar.

Agoranın yanında iki tapınak bulunmaktadır. Bir tanesi Phaselis için çok önemli bir tanrı olan ‘athena polias’ adına yapılmıştır. Diğeri ise ‘heista’ ve ‘Hermes’ içindir. Bu tapınaklardan Athena’da Homer ‘in mitolojik kahramanı Acchileus’un bronzdan; yapılmış mızrağı bulunmaktaydı. Caddenin kenarlarında bina harabelerine, bir kilise ile bu harabelerin arasında piskopos evlerine rastlanmaktadır.

Şehirin su ihtiyacını karşılayan su kemerleri Roma stili inşaa edilmiş olup hala çok iyi bir durumdadır.

Phaselis’de çıkan bazı tarihi eserlerin bulunduğu bir de müze mevcuttur. Ayrıca burası tarihi zenginliğinin yanı sıra sığ bir koy, ince kum ve ormanı, dağ, deniz birleşmesinden oluşan ideal bir ören ve plaj yeri olarak da dikkati çekmektedir.

Olympos: Antik Likya’nın en önemli liman kentlerinden olan Olympos, tarih boyunca mitolojiye konu olmuştur. Konumunun elverişliliği nedeniyle korsanların barınağı olan Olympos, bugün sahip olduğu tarihsel değerleri, 3200 m’lik muhteşem sahili, endemik bitkileri, Caretta caretta’ları Khimaira’sı, tüm sportif etkinliklere olanak veren muhteşem doğası ve pansiyon olarak kullanılan meşhur ağaç evleri ile tüm dünyaca bilinmektedir.

Sportif Etkinlikler

Jeep Safari: Kemer’den Toroslar’a günübirlik cip safari turları, bu konuda uzmanlaşmış acenteler tarafından organize edilmektedir.

Bisiklet Turları: Seyahat acentaları kemer çevresindeki parkurlarda bisiklet turları organize etmektedir.

Binicilik: Kemer ve çevresindeki konaklama tesislerinde bulunan çiftliklerde gerekirse binicilik hocaları ile binicilik imkanı bulunmaktadır.

Yatçılık: Kemer Yat Limanı yatçılara kaliteli hizmet sunmaktadır. Kemer çıkışlı mavi turlar Kemer-Kaş arasındaki koylar ve limanlar, antik yerleşimler ve doğal güzellikleri görme imkanı vermektedir.

Efekt Bir

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.