Kemer’de Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Kemer’de Gezilecek Yerler Nerelerdir?

22 Ekim 2017 1 Yazar:

Antalya’mızın 52 km kıyı şeridi ile doğal güzellikleri ile deniz, orman ve dağların bir araya toplanarak sahilinde denize girilen çam ağaçlarıyla serinliğinizi hissettiğiniz şirin beldemiz Kemer. Çeşitli deniz sporlarının yapıldığı, yat limanlarının cazip hale geldiği yaz ve kış turizmi ile bir cazibe haline gelmiştir. Sadece denizi ve sahili ile değil doğal güzelliği ve antik yapıya sahip olan Kemer İlçesi yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir.

Kemer’de Nereye Gitmeliyim?

Denizinde yüzüp kumsalında güneşlendikten sonra Kemer’de gezilecek yerler nerelerdir diye baktığımızda ilk aklımıza gelen Bizanslılar döneminde kalan Peynirdeliği mağarasıdır. İçerisinde bulunan sarkıt ve sütunlar görülmeye değer muhteşem yapılardır. Devamında Beldibi mağarası en önemli Prehistorik merkezi olmakla birlikte içerisinde bulunan hayvan figürleri ile ziyaretçilerin mutlak uğrak yeridir. Bir evi andırtan girişi dar içerisi geniş olan Sırtlanini mağarası da eşsiz güzelliğe sahiptir. Göynük kanyonu ile ilerisinde teknolojinin hiç yüzünü göstermediği elektrik ve telefonun bulunmadığı Üçoluk yaylası kamp kurmak isteyenlerin doğal hayatla kalmak isteyenler için eşsiz güzellikler sunmaktadır. Bir Fransız yük gemisinin battığı yer olan Paris Bataklığı da gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.

Tarihi Sevenler İçin Kemer

Tarih tutkunları için Kemer’de gezilecek yerler arasında Phaselis ve Olimpos antik şehirleri görülmeye değer yerlerdendir. Olimpos’a kadar gitmişken sonsuz ateş adı verilen Yanartaş’ta mutlaka görülmelidir. Doğal güzellikleri içerisinde barındıran Adrasan plajını görenler, Kemer merkezinde yorulup dinlenmek isteyenler için Yörük parkı gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz. Dağ ve deniz turizm ile doğal güzellikleri tarihi yapısı ile gezeceğiniz birçok yeri olan Kemer’de buraları ziyaret etmeden ayrılmayınız.

Kemer’de Otel Bul

Kemer’de en uygun ve en ekonomik oteli bulmanın yolu aşağıdaki linkte listelenen otelleri incelemek… Bu arada sitemizdeki Antalya Fırsat otelleri menüsünü kullanarak sürpriz indirimlerden faydalanabilirsiniz…

Kemer Otelleri, Yorumlar ve Rezervasyon…