Booking.com

Kemer’de Gezilecek Yerler Nerelerdir?

24 Beğeniler 1 Yorum
Kemer’de Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Antalya’mızın 52 km kıyı şeridi ile doğal güzellikleri ile deniz, orman ve dağların bir araya toplanarak sahilinde denize girilen çam ağaçlarıyla serinliğinizi hissettiğiniz şirin beldemiz Kemer. Çeşitli deniz sporlarının yapıldığı, yat limanlarının cazip hale geldiği yaz ve kış turizmi ile bir cazibe haline gelmiştir. Sadece denizi ve sahili ile değil doğal güzelliği ve antik yapıya sahip olan Kemer İlçesi yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir.

Kemer’de Nereye Gitmeliyim?

Denizinde yüzüp kumsalında güneşlendikten sonra Kemer’de gezilecek yerler nerelerdir diye baktığımızda ilk aklımıza gelen Bizanslılar döneminde kalan Peynirdeliği mağarasıdır. İçerisinde bulunan sarkıt ve sütunlar görülmeye değer muhteşem yapılardır. Devamında Beldibi mağarası en önemli Prehistorik merkezi olmakla birlikte içerisinde bulunan hayvan figürleri ile ziyaretçilerin mutlak uğrak yeridir. Bir evi andırtan girişi dar içerisi geniş olan Sırtlanini mağarası da eşsiz güzelliğe sahiptir. Göynük kanyonu ile ilerisinde teknolojinin hiç yüzünü göstermediği elektrik ve telefonun bulunmadığı Üçoluk yaylası kamp kurmak isteyenlerin doğal hayatla kalmak isteyenler için eşsiz güzellikler sunmaktadır. Bir Fransız yük gemisinin battığı yer olan Paris Bataklığı da gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.

Tarihi Sevenler İçin Kemer

Tarih tutkunları için Kemer’de gezilecek yerler arasında Phaselis ve Olimpos antik şehirleri görülmeye değer yerlerdendir. Olimpos’a kadar gitmişken sonsuz ateş adı verilen Yanartaş’ta mutlaka görülmelidir. Doğal güzellikleri içerisinde barındıran Adrasan plajını görenler, Kemer merkezinde yorulup dinlenmek isteyenler için Yörük parkı gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz. Dağ ve deniz turizm ile doğal güzellikleri tarihi yapısı ile gezeceğiniz birçok yeri olan Kemer’de buraları ziyaret etmeden ayrılmayınız.

Kemer’de Otel Bul

Kemer’de en uygun ve en ekonomik oteli bulmanın yolu aşağıdaki linkte listelenen otelleri incelemek… Bu arada sitemizdeki Antalya Fırsat otelleri menüsünü kullanarak sürpriz indirimlerden faydalanabilirsiniz…

Kemer Otelleri, Yorumlar ve Rezervasyon…

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Yazar Hakkında: otelbul

1 Yorum

 1. KEMER’DE GÖRÜLMEYE DEĞER YERLER

  PHASELİS ANTİK KENTİ
  ÇIRALI-YANARTAŞ
  KADRAMA / GEDELMA KALESİ
  IDYROS ANTİK KENTİ ve ÇALIŞ TEPE
  SELÇUKLU AV KÖŞKÜ
  TAHTALI DAĞI 2365m
  GÖYNÜK KANYONU
  AYIŞIĞI KOYU ve YÖRÜK PARKI
  KESMEBOĞAZI KANYONU
  MOLLA DELİĞİ MAĞARASI
  ULUPINAR
  YAYLALAR
  KARATAŞLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir