Kerme Ottoman Konak

Kerme Ottoman Konak

17 Eylül 2016 0 Yazar:
Akyaka mevkiinde bulunan tesis, Marmaris’e 30 km.,Dalaman Havaalanı’na 60 km. mesafededir. Tesisin 600 m. mesafede, 1 km. uzunluğunda kum plajı bulunuyor. En sıcak havada bile kavak ağaçları arasında doğa ile başbaşa yapacağınız yürüyüş ile plaj sizlere çok daha yakın olacaktır. Önemli turizm beldelerinin kavşak noktasında yer alan tesis, yeşilin her rengini mavinin sayısız tonuyla buluşturuyor.Tesisin toplam 18 odası bulunuyor. 4 tip oda var. Standart, Köşe, Dublex ve Suit oda. Odalar dağ ve nehir manzaralı olarak konumlanmış. Kerme Ottoman Konak butik otel olarak hizmet veren mimarisi ve doğa manzarasıyla öne çıkan bir otel.

kerme ottoman oda_kerme_ottoman_konakmugla-KERME_OTTOMAN_KONAK-6

KERME OTTOMAN KONAK REZERVASYON >>

Adres : Çatal cam sokak kadın azmak yanı no 50 Akyaka-Ula / Muğla

Sahile ve Akyaka merkeze 500 metre uzaklıkta yer alması ile öne çıkan Ottoman Konak, ücretsiz kablosuz internet erişimine sahiptir. Şı konaklama birimleri ve çeşitli dinlence olanaklarıyla hizmet sunan otel tarafından, uçurtma sörfü yapılan plaja ücretsiz transfer sağlanmaktadır.

Akyaka’daki Diğer Oteller ve Rezervasyon için Tıklayınız.. >>

Akyaka’yı tercih etmek için bir çok neden vardır. Otel bul olarak Akyaka ve civarında sizler için tam 81 tesis seçtik. Neredeyse Akyaka otellerinin tamamı bu linkte. Dilerseniz otellerin tamamını inceleyebilir, çok kısa sürede zevkinize ve bütçenize göre en uygun olan otel için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Türkiye’nin en güneybatı ucundaki Muğla ilinin sınırları içinde yer alan Akyaka, Gökova Körfezi’nin doğu ucundadır. Marmaris ile Muğla’nın ortasında Ula ilçesi sınırlarında bulunan Akyaka mahallesinin nüfusu kışın 1.500 dolaylarında olup, yaz aylarında 3-4 bine ulaşmaktadır. Gökova Körfezinin bittiği yerde, kuzeyinde 1000 m.lik Sakartepe Dağı, güneyinde ise Gökova Ovası bulunan Akyaka’nın bu konumu nedeniyle beğeni kazanmaktadır. İlkbaharda değişik kuş çeşitleri “Gökova” ovasının sazlıklarına gelir.

Akyaka’nın en popüler sahillerinden biri Çınar plajıdır. Ören yolu üzerinde bulunan ve kıyı boyunca asfalt yolu bulunan, ulaşımı kolay Çınar plajının Akyaka ile arası yaklaşık olarak 3 km.dir. Çınar plajı yolu takip edildiğinde Akbük Koyu’na, oradan da Ören (Gereme, Keramos)’a ulaşılır.

Akyaka’da alternatif bir ziyaret güzergahı da Kadın Azmağı adı ile anılan ve doğal güzellikleri ile ünlü su kaynağıdır. Beldede su sporları, sörf, kano yapılabilir, dağ bisikleti ile çevre gezilebilir. Kısa mesafede Azmak Irmağı’na, uzun mesafede ise Sedir Adası’na deniz yolu ile düzenli gidiş geliş yapılmaktadır. Kadın Azmağı’nın sevimli ama gizli konuğu su samuru (lutra lutra) ünlüdür. Akyaka’nın kuzeyindeki Sakartepe’de ise yamaç paraşütçülüğü yapılabilir.
Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Akyaka,_Ula