Kıbrıs’ta Tatil Başkadır!

Kıbrıs’ta Tatil Başkadır!

24 Haziran 2013 0 Yazar:

Lefkoşa, Girne, Magosa… Ilık bir iklim, lüks oteller, eğlence.. Kıbrıs, her zaman gözde bir tatil bölgesi olarak dikkat çekiyor. Balayı tatili için en çok tercih edilen ülkelerdendir Kıbrıs. Bu tercihte şüphesiz; vizesiz, pasaportsuz, free shop’tan alışveriş yapılabilen bir yurt dışı tatili fikri belirleyici oluyor. Bu şekildeki düşünceye göre Kıbrısta tatil fikri aynı zamanda en ideal destinasyon. KKTC’de başlıca eğlence merkezleri arasında ilk sırayı Girne alıyor.

16’ncı yüzyıldan günümüze güzelliğini kaybetmeyen ve limanda yer alan tarihi Girne Kalesi, görülesi ilk yer… Kale içerisindeki müzesiyle tarihin sayfalarında yolculuk yapabilir, etraftaki barlar ve restoranlarla da şimdiki zamana düşsel bir yolculuk yapabilirsiniz.

Kıbrıs deyipte Lefkoşe dememek olmaz. Sanıyoruz ki dünyada ikiye bölünmüş başka başkent yok. Kuzeyde Türkler, güneyde Rumlar ve ara bölgede de Birleşmiş Milletler Barış Gücü… Arap Ahmet Camisi ve Kumarcılar Hanı, Lefkoşe’nın en önemli tarihi yapıları arasındadır.

Magosa kenti ise Ortaçağ Avrupa mimarisinin günümüzde yaşayan en güzel örneklerinden biridir. Gotik ve Barok mimari eseri sizi büyülüyor.

Kıbrıs’ta Tatil Başkadır! deik ya, gidip görmeden her şeyi anlatmak mümkün değildir. Azkalsın unutoyorduk. Kıbrıs’ta gece hayatı çok renklidir. Uzun lafın kısası, Kıbrıs’ta tarih, doğa ve eğlence…

Kıbrıs’ta Otel Bul, Ön Ödemesiz Otel Rezervasyonu