Kurban Bayramı Roma Tatili

Kurban Bayramı Roma Tatili

17 Ağustos 2016 1 Yazar:

9 gün olarak kesinleşen Kurban Bayramı tatili için Avrupa’yı düşünen okurlarımıza bir öner de bizde. İtalya’nın ünlü Roma kenti. Roma’nın simgesi, Roma denince akla gelen Kolezyum’dur. Adını girişteki heykelden almaktadır. Kolezyum’un, içerisinde eskiden gladyatör dövüşlerinin yapılması, bu ilginin baş nedenlerindendir. Yine eskiden tiyatro, barınma yeri, taş ocağı, dini kışlalar olarak da kullanılmıştır.
Roma’da Gezilmesi Gereken En Ünlü Yerler

Kolezyum, Roma Forumu, Palazzo Massimo alle Colonne, Trevi Çeşmesi, Vatikan, Circo Massimo,  İspanyol Merdivenleri, Pantheon,
Santa Croce in Gerusalemme Bazilikası, Palazzo della Cancelleria, Santa Maria in Trastevere Bazilikası, Castel Sant Angelo,  Santa Maria Maggiore Bazilikası, Piazza Venezia, Domus Aurea,  Sant’andrea al Quirinale Kilisesi, Piazza del Popolo, Bioparco (Hayvanat Bahçesi), Capitolino Tepesi ve Capitolini Müzesi (Musei Capitolini) en çok rağbet edilen, turistlerin mutlaka görmek istedikleri yerlerdendir.
Roma’da Otel Bul (En uygun otelleri bulun. Yerinizi bugün ayırtın >>
Roma merkezi ve civarında yüzlerce otel bulmak mümkündür. Dilerseniz Buradaki Linki kullanarak
Suite Valadier >>
Palazzo Montemartini >>
Hotel Aldobrandeschi >>
Palazzetto Pisani >>
St. Peter Guest House >> 
Roma merkezine en yakın ekonomik otellerin başında Il Giardino Di Daniela ve Country&City otelleri gelmektedir.
Roma’da daha ekonomik oteller bulmak da mümkündür.
Residence Europa >>
Home Suite Rome >>
Buone Vacanze oteli
Roma’da ulaşım için metro, tramvay ve otobüs kullanılmaktadır.
Kolezyumun çevresinde gezmeyi düşünebileceğiniz diğer yapılar ise başta arkeolojik açıdan çok önemli olan Roma Forumu, Palatine Tepesi, Arch of Constantine’dir. Roma’da Kolezyum ve diğer yapılara giriş ücretlidir. Örneğin turistler tarafından yoğun talep gören Roma Forumu’na giriş ücreti Kolezyum girişi dahil 18 Avro’dur.
Trevi Çeşmesi (Roma Aşk Çeşmesi)
Trevi ‘üç yol’ anlamına gelen çeşme Avrupa’nın en önemli çeşmelerindendir. Ayrıca Roma’ya gelen turistler burada dilek tutup çeşmeye para atarlar.

Pantheon
Beton kubbeli bu yapı Roma’daki iyi şekilde korunmuş antik yapıdır. Pantheon’un kubbesi 43 metredir.

İspanyol Merdivenleri
Roma’da nereleri görmeliyim sorusunun ilk yanıtı her zaman İspanyol Merdivenleri olur. Trevi Çeşmesi’ne yakın konumuyla bu yapı özellikle yerel halkın toplanma ve buluşma noktası haline gelmiştir. Popüler alışveriş caddesi Via Condotti ve hoş vakit geçirebileceğiniz alanlar bu bölgede bulunmaktadır. Piazza Spagna meydanı hem turistler hem de Roma halkı tarafından en çok ziyaret edilen açık hava meydanı olarak öne çıkmaktadır. İspanyol Merdivenleri’nin üst kısmında Trinita dei Monti Kilisesi, alt kısmında Fontana della Barcaccia isimli bir de çeşme yer almaktadır.

Vatikan
Vatikan ayrı bir devlettir ama Roma’nın içinde bulunmaktadır. Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan Vatikan aynı zamanda dünyanın en küçük ülkesidir. Roma’da gezilecek yerler listesi alıp da Vatikan’ın olmaması düşünülemez.
Vatikan Otelleri – Vatikan’da Otel Bul Vatikana’gidip de Aziz Petrus Bazilikası, Sistina Şapeli, Vatikan Müzeleri ve Aziz Petrus Meydanı gezilmeden olmaz.

Castel Sant Angelo
Eski bir Roma kalesi olan bu yapı, Cem Sultan’ın mahkûm olduğu ve Papa’ya ev sahipliği yaptığı yer olarak ünlüdür. Müze içindeki en önemli bölümlerden biri içinde ölü küllerinin bulunduğu kaplardın sergilendiği Sala delle Urne’dir. Castel Sant Angelo önünde Roma’nın en güzel köprülerinden olan Hadrian Körüsü yer almaktadır.

Santa Maria Maggiore Bazilikası

Piazza Venezia

Turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında gelen Piazza Venezia, Roma’nın en ünlü meydanlarından biridir.

Piazza del Popolo

Halkın eğlence merkezi olan meydanda birbirinden güzel kafeler ve restoranların bulunmaktadır.

Capitolino Tepesi
Roma’da bir çok tepe vardır bunlardan 7 tanesi daha yüksektir. Bu tepelerden biri de Capitolino Tepesi’dir.
Roma’da En Uygun Oteli Bulmak ve Rezervasyon Yapmak İçin Tıklayınız >>