Lviv’de Mutlaka Gezilecek Yerler

Lviv’de Mutlaka Gezilecek Yerler

4 Nisan 2018 0 Yazar:

Ukrayna’da başkentin de ününü geride bırakan şehir olarak ünlenen lviv son dönemde Türkiye’den de yoğun talep görüyor. Ukrayna’ya vizesiz seyahatın mümkün olması, Lviv gece hayatının ışıltısı bu talebin artmasının önemli etkenleri.

Lviv, Ukrayna’nın batısında bulunan yaklaşık 1 milyon nüfusu olan son dönemin gözde Ukrayna şehirlerindendir. Şehir nüfusunun çok büyük bir kısmı Ukraynalı’dır. Ukraynalı nüfusun dışında kalan %10 kadarı ise Ruslardan oluşmaktadır. Seyahat severlerin tercih ettiği şehir olan Lviv’e yaklaşık olarak günlük 200.000 kişi giriş yapmaktadır.

Lviv’de filarmonik orkestra ve Lviv Opera ve Bale Tiyatrosu bulunur. Tarihî şehir merkezi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alır. Galiçya bölgesinin merkezi olma özelliğinden dolayı tarihsel önem taşır.

Lviv’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Lviv Opera ve Bale Tiyatrosu, Lviv Padua Anthony Roma Katolik Kilisesi, Lviv Ana Tren İstasyonu, Rynok Meydanı,  Galiçya Meclisi (1920’den beri Lviv Üniversitesi binası olarak kullanılmaktadır) ve UGCC, Lviv Aziz George Katedrali ilk akla gelen yerlerdir. Ayrıca Lviv’de gece hayatı oldukça hareketlidir.

Lviv’deki 5 Yıldızlı Oteller ve Rezervasyon

Nobilis Hotel Rezervasyon
Nobilis Hotel, 5 Yıldızlı Lviv otellerinden biridir. Nobilis, Rynok Meydanı’na ve tarihi Palazzo Bandinelli’ye yürüme mesafesindedir.

Nobilis Hotel Online Rezearvasyon İçin Tıklayınız >>

Leopolis Hotel
5 Yıldızlı Lviv Oteli Leopolis Hotel

2010 yılında Ukraine’s Leading Hotel ödülü alan Leopolis Hotel, şehir merkezindedir. Odalarında minibar, uydu TV ve yerden ısıtmalı özel banyo vardır. Müşterileri, temiz ve konforlu yatakları nedeniyle yüksek beğeni puanı vermektedir. Leopolis Hotel Yorum ve Rezervasyon İçin Tıklayınız >>

Citadel Inn Hotel & Resort

Lviv merkezindede bulunan eski bir kaledeki Citadel Inn Hotel & Resort, odaların ve hepsinde özel banyo bulunmaktadır. Citadel Inn Hotel & Resort, Lviv Sanat Galerisi’ne 5 dakika uzaklıktadır. Ploshcha Rynok’a ise 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.
Citadel Inn Hotel & Resort
Citadel Inn Hotel & Resort Rezervasyon İçin Tıklayınız >>

Grand Hotel
Grand Hotel

Lviv Uluslararası Havaalanı’na çok yakın olan 5 yıldızlı Grand Hotel, oda fiyatına dahil olan açık büfe kahvaltı hizmetiile öne çıkıyor. GrandSoLie adlı restoranında gün boyunca tam menü sunulmaktadır. Yine Spa & Fitness merkezinde saunalar, yüzme havuzu, spa küvet, masaj servisi ve spor salonu bulunmaktadır.
Grand Hotel Online Rezervasyon >>

OtelBul