Marmaris’te Gezilecek Yerler ve Marmaris Otelleri

Marmaris’te Gezilecek Yerler ve Marmaris Otelleri

14 Nisan 2018 0 Yazar:

Reşadiye Yarımadası ve Kerme Körfezi, Ula, Balan Dağı, Karadağ ve Günlük Tepeleri ile Akdeniz tarafından sarmalanmıştır. Türkiye’de doğudan batıya Akdeniz sınırları içindeki ilk büyük liman kentidir. Adaköy, körfezin önünde kıyıya ince bir dille bağlanır. Adaköy’ün önünde Bedir Adası,  Keçi Adası ile Güvercin Adası bulunmaktadır. Marmaris’in en eski muhiti denize doğru uzanan kalkerli tepe üzerine kurulmuş Kale Mahallesi’dir. Kent sonradan kıyı boyunca ve eteklere doğru gelişmeye başlamıştır. Marmaris ve civarında etkin olan Akdeniz ikliminden dolayı çok nemli bir hava söz konusudur. Bu nemli hava nedeniyle Marmaris’te kışın dahi denize girmek mümkündür.

Marmaris’te gezilecek yerler için; denizin ve çam ormanlarının uyumu ile şekillenmiş Marmaris koylarını, Milli Parkı’nı en başa eklemek gerek. Tabi ki mavi bayraklı Marmaris plajları es geçilecek değil. Akdeniz, en iyi Marmaris’le bütünleşmiş hem deniz tarafından mavi hem de kıyı tarafından ormanlarıyla yeşil.  Marmaris’e gittiğinizde ilk iş bu uyumu fark etmek olacaktır. Duru bir denizin koylarından maviliklere uzanan çam ağaçları..

Hem doğası, hem denizi hem de havasıyla Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Marmaris’e ulaşım çok kolay. Dalaman Havaalanı sadece bir saat uzaklıkta olması bunun en önemli göstergesidir. Marmaris merkezden önemli tatil beldelerine ulaşım kolaylığı da cabası. Yakınında bulunan tarihi, doğal güzellikleri ile bir çok merkeze kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Bodrum’a 160 km uzaklıkta, otomobille ulaşım yaklaşık 2 saat sürmekte. Deniz yoluyla ise feribotla yaklaşık 110 km olup 2 saat sürüyor. Marmaris Datça arası 70 km olup otomobille yaklaşık 1 saatlik uzaklıkta.  Marmaris, Rodos  arası 45 dakika sürmekte..

Marmaris’te Mutlaka Gezilmeli Diyebileceğimiz Yerler

Marmaris koylarıyla, kalesiyle, Milli Parkı ve plajlarıyla giden herkeste bağımlılık yapan Türkiye’nin en önemli turistik beldelerinden birisidir. Marmaris’te gezilecek yerler arasında öne çıkan İçmeler ve Marmaris Kalesi ve Milli Park’a ayrı bir paragraf açmak gerekli.

İçmeler

Marmaris İçmeler Otelleri
Marmaris merkeze 8 km uzaklıktaki İçmeler’in ünü sınırları aşmış durumda. Sırtını dağlara veren Plaji ile hem yerli hem yabancı turistlerin gözdesi olan İçmeler beldesine mutlaka gidilmeli.

Marmaris Hotels and Hotels Reservation>>