Otel Şikayetleri Mevzusu

Otel Şikayetleri Mevzusu

30 Ağustos 2015 0 Yazar:

Ben Bu Oteli Önermiyorum Arkadaş cümlesini kullandığınız oldu mu hiç? Ben kullanacağım, her ne kadar.. Otel Şikayetleri için bizzat Otel müşteri temsilcisini, yetkilisini veya müdürünü arasam da… Siz de gittiğiniz her otelde, motelde, tatil köyünde ve tesisinde mutlaka bir şikayet konusu durum bulmuşsunuzdur. Türkiye’de oteller tesis olarak çok üst seviyede. Lüks oteller, güzel ve yakışıklı animasyon görevlileri, dil bilen otel yetkilileri ve elbette ki ucuz otel fiyatları. Bundan iyisi Şam’da kayısı diyeceğiz ama kazın ayağı her zaman öyle değil. Oteller de bulunduğu şehrin, ülkenin mantalitesinden etkileniyor. Bazen bu olumsuzluk öyle bir hal alıyor ki otelin olumlu her özelliği sıfırlanıyor. Örneğin yakın zamanda başımdan geçen bir olayı anlatayım size…
Hollanda’dan nişanlım gelecek, günler öncesinden bir otel ayarlamam gerekti. Parasını ödedim odayı tuttum. Hani henüz evlenmediğim için benim de odaya girip çıkmam sorun olmasın, kızcağız mahcup olmasın dedim. Dört yıldızlı bir oteli sonuçta, inceledim. Müşteri yorumları hep olumlu olduğu için fazla da abartmadım.

Otele görevlileri gayet nazik, nişanlı olduğumuzu söyleyince de daha da ilgili davrandılar filan. Neyse nişanlımı odasına yerleştirdik. Temiz havadar bir yer. Amacımız karnımızı doyurduktan sonra nişanlım bir kaç saat uyusun, yol yorgunu… Eşyalarını yerleştirdikten sonra çıkarken bir matkap gürültüsü, koridorda çalışan bir kaç kişi… E ne bu? Tamirat var. Ne kadar sürer 3-4 saat sürer efendim. Haydeee… Şimdi oldu mu yani. Neyse yemeğimizi yedik. Nişanlıma dedim ki bu gürültüde uyuyamazsın bari sana şehri gezdireyim…. Uzatmayalım, nişanlımla 2 saat kadar gezdik ama yorgunluğunu gidermesi lazım. Otele döndüğümüzde gürültü devam ediyordu. O günkü nişanlım, bu gün artık çocuklarımın annesi hiç belli etmedi ama ben büyük bir mahcupluk hissettim. Şans dedim geçtim ama o günden sonra otel yorumları yapılan sitede otelin isminin altına kısaca şöyle yazdım….

Ben Bu Oteli Önermiyorum Arkadaş…
Otel Şikayetleri Mevzusu karışık biraz. Müşteriye sorarsanız kendisi haklı, otel yetkilisine sorarsanız otel haklı… Kimin haklı olduğunu anlamak için ilgili otelde kalmak ve deneyimlemek lazım.
Bu siteyi duyduktan sonra da dedim ki bu otelin adını yazayım, sonra vazgeçtim. Belki tesadüftür.. Siz siz olun işinizi tesadüflere bırakmayın. Paranızı çöpe atmayın. Türkiye’de özellikle de Antalya’da dünyanın en güzel otelleri var…

Özgür Budak
(Berlin)