Booking.com

Otel Şikayetleri Nereye ve Nasıl yapılmalı?

65 Beğeniler 41 Yorum

Otel Yorumlarınız tamam da, Otel Şikayetlerinizi nereye yapacağınızı biliyor musunuz? Tüketici hakları ile ilgili hukuki durum Tüketici Mahkemeleri tarafından inceleniyor. Türkiye’deki oteller ile ilgili tüketici sorunları hangi merci tarafından inceleniyor diye sorarsak, oteller için doğal olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı akla geliyor. Bu noktada hemen bakanlığın başlattığı bir uygulamadan söz etmek gerekli. 7/24 Canlı Destek ve Başvuru Sorgulama hizmetlerinin sunulduğu uygulama ile yaklaşık 40 milyon yerli ve yabancı turiste ulaşma hedefleniyor. Turistle bu bakanlığa şikâyet ve önerilerine sunuyorlar, cevap alabiliyor. Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre oluşturulan iletişim merkezinde, www.alo176.gov.tr web adresinden ya da “176” çağrı merkezinden 7/24 “Canlı Destek” ve “Başvuru Sorgulama” hizmetleri veriliyor.

Otel, Pansiyon veya Evinizi Booking.com’a Ekleyin, hemen kazanmaya başlatın, ilk 5 rezervasyonda ücret ödemeyin…

Akıllı telefon uygulaması ile de başvuru sorgulaması yapılabilen 7/24 canlı destek hattı, kullanıcılara Türkçe İngilizce seçenekleri sunuyor.

Çağrı merkezinde, gelen turistlerin ülkemizle ilgili soruları, bilgi talepleri ve yaşanılan anlık sorunlar, şikâyetler iletişim merkezi tarafından Türkçe veya İngilizce dil seçenekleri ile yanıtlanıyor. İlgili birimlere anlık olarak iletilen talepler, yerli ve yabancı tüm turistlere erişmek istedikleri bilgilere doğru ve hızlı bir şekilde ulaştırıyor.

Hizmet memnuniyeti sağlamak amacı ile başlatılan faaliyetlerde, Bakanlık hizmetlerini daha etkin ve verimli bir şekilde yürütebilme hedefleniyor. Aynı zamanda ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin yaşadıkları anlık sıkıntıların da önüne geçmeyi amaçlayan “176” çağrı hattı bulunduğunuz yer ile ilgili bilmek istenilenlere hızlıca cevap alınmasını sağlamayı amaçlıyor. Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre; kurulan İletişim merkezi, hizmete başladığı andan itibaren 15.000’den fazla kullanıcının bakanlık hizmetlerine ilişkin şikâyet, soru ve görüşlerini nihayete erdirdi.

Yerli veya yabancı turistler, iletişim merkezine başvurarak Kültür ve Turizm Bakanlığı mevzuatında yer alan tüm konular hakkında bilgi alabilir. Gerek görülmesi halinde, iletişim merkezi yetkilileri tarafından çeşitli yönlendirmeler de yapılabilmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı yetki alanı içerisinde bulunan; kültür varlıkları, müzeler, turizm tesisleri, otel, restoran, seyahat firmaları hakkında şikâyet, ihbar ve öneriler çağrı merkezine iletilmektedir.

Aslında bakanlığın sunduğu bu hizmeti, ülke turizmini geliştirmek, var olan sorunları iyileştirmek, doğacak sorunlara da önlem almak amaçlı olarak düşünmek gerekli. Doğacak hukuki uyuşmazlıklar, hizmet sunumunun yetersizliği ve ücretlendirme sorunları için tüketicinin korunması hakkındaki yasal mevzuat geçerlidir. Kısaca
Otellerle ilgili direk şikayetler için Tüketici Mahkemelerine başvurmak gerekli.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Yazar Hakkında: otelbul

41 Yorum

 1. Ankara’da güler yüzlü, Kızılay Merkeze yakın bir otelde kaldım. Doğa Residence 4 yıldızlı otel. Güvenle kalabilirsiniz. turistik bir oteldir. Öneririm.

  1. Doğa residensta kaldım. Eşyalarım kayboldu. Hiçte ilgilenmediler. Sakın gitmeyin önermem reklam yazılarına kanmayın

 2. Merhaba bana yardimci olursaniz cok sevinirim
  Ben bu sene hotele gittim ve sikayete bulunmak istiyorum dogru mu yerdeyim acaba yardimci olursaniz sevinirim

 3. Yurt Dışından arıyorsanız şikayetinizi +90 312 176 11 22 nolu telefona yapınız.
  Yurt içinden de yazımızda belirttiğimiz gibi 176 yı arayınız. ALO 176 bunun için var…

 4. Atlas beach Alanya’da bir İslami otel, orada tatilimizi planladık ancak çok kötü tatilimizi mahvettiler. Kısaca anlatacak olursam internetlerinde reklam için yazdıkları şeylerin çoğu yok; WiFi ,üst katlara sıcak su, problem çözen yetkili( alaycı ve laubali tavırlılar ) . Odalara hemen yerleşmiyorsunuz biz 4.30da girebildik tatilimizin 1 günü gitti yaşattıkları stres ile

 5. pamukalle ninova otelde 6 günlük rezarvasiyon yaptin 1 gece kalip ayrildim otel berbat acik büfe rezalet bayanlara ait havuz bodrum katinda disardaki yüzme havzu yanliz müsteriler ait degil her kese acik parasini öde aksama kadar yüz cik banyo duvar köseleri simsiyah fotograflar mevcut oda numarasiylan jakuzi ise normal küvet paramin iadesini talep ettim size dönüs yapilacaktir 1 aydan fazla oldu dönüs olamadi aramama ragmen

 6. Club Tarhan Beach Didim de 30.07-06.08.2018 tarihlerinde kaldik. Isletme cok kötü. 3 seferde reservasyon yapdirdigimiz odaya ikinci gün gecebildik. Yemekler cok kötü. Mutfak, odalar. tabaklar, her yer pis. Bardak, fincan yok. Bütün otel pis, her yer dökülüyo, her sey bozuk, kirik cikik. Sular bosuna akiyo. Cok kötü bir tatil gecirdik.

  Otelden 2. gün ayrilmak istedik, sözlesme fes edilip paramizi iade etmediler. Cok büyük tartismalar yasadik yöneticiyle. Tehdit edildik.

  Böyle bir isletme hemen kapatilmali.

  1. Merhaba Sarıgerme castle resort spa otelde 07/06/20019-11/06/2019 tarihleri arasında 4 gün kaldık.Otel konum ve doğa olarak muhteşem.Ancak otel işletmecileri son deredce kaba saygısız ve gram işten anlamayan insanlar.Otel personel sayısı yetersiz o kadar yorgunlarki hizmet kalitesi sıfır.Bundan ziyade yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum.Otel işletmecileri yemek saati pide servisinde müşterileri bekletip kendilerine pide yaptırıp insanları bekletiyolrlar .Ondan daha önemlisi işletme sahiplerinden Ali bey çoluk çocuk hanımı köpeği havuza girip “siz neden havuza köpek sokuyorsunuz hijyenik değil” dediğinizde ben patronum otelin sahibiyim diye ukalalık yapıyor.Otelde elinizi sallasanız patrona çarpıyor.Ukalalıkta sınır tanımayıp müşterilerin yediğini dahi sayıyorlar.Sevgili işletme sahipleri biz müşteriler geldiğimiz sürece siz patronsunuz.Bu gidişle elinizde müşteri kalmayacak .

 7. Kendini müdür sanan ama müdürlükle hiç alakası olmayan bir sıradan vatandaşmış gibi hotelin salonunda çocuk gibi davranışlarda bulunan kişi vardı ve sürekli ayak altında dolaşıyordu, hiç ciddi bir hareketi yoktu, insanlarla yani müşterilerin yanına gidip hal hatır ve hotellerinden personel’lerinden ve verilen hızmetlerden sorup sohpet edip bilgi alıp ve verilmesi gereken bilgilerden bahsedip sohbet edeceği yerde adam bağırarak kahkahalar atarak yemek sırasında saat’lerinde insanı rahatsız ediyordu ve beni çok rahatsız etti, sanki kendini kahvehanede görüyormuş ve ya kahvehanedeymiş gibi hareketlerde bulunuyordu ve benim rahatsız olduğumu gördü ve beni rahatsız edici terbiyesizliği birdaha yaptı o yaptığı terbiyesizliği tekrar yaparken birden döndüm ona doğru baktım bana doğru baktı bakıyordu ve sık sık bu hareketi yaptı yapmaya devam etti, ben hotele girdiğimde kendini müdür sanmamıştım ben kapıcı ve ya valiz taşıyıcısı sanmıştım ve öylede sandım O kadar müşterilerin yemek saattinde bağıra bağıra futbol yorumu yapıyordu, kısacası hay bunu böyle bir hotelin başına müdür yapanın ? diyorum ve dedimde gitti. bu müdür dedikleri kişi ve bunun yanında ve ortada dolaşan kediler daha sevimliydi. Banyoda bir yerden su damlatıyor diye bildirdim tamam baktırırız dediler benim tatil bitti bitecekti daha baktırmadılar banyo yeri su ve yaş.
  Elbise dolapları çok pis kokuyordu valizimi boşaltamadım dolap kapağını açarken nefesimi tutuyordum ve ya alacağımı aldığmla birlikte hemen kapatıyordum dolabın kapaklarını.
  Hiç memnun olmadım, müdür ve yardımcısı hariç hizmet veren herkes cana yakındı ve iyi insanlardı ve sohbet ediyorlardı.
  Ben bütün geçirdiğim 23 gün rahatsız oldum kimseninde olmasını istemem karar verenler iyi düşünsünler.
  Şunu söyleyim size, bu orion oteline sitres atmak için ve streslerden uzak kalmak için geldim ama burda kendini müdür sanan kişi beni çok rahatsız etti ve etmeyede devam ediyordu, hiç cidi bir insan değildi salonda bağırarak gülerek futbol ve takımlar üzerine yorumlar yapıyor hakaretli sözler kullanıyordu, 2 hafta orion otelinde birkez olsun gelip sohbet etmedi otelimizi nasıl buldunuz her şeyden memnun musunuz diye sormadı yani memnun olup olmadığımı yani buna benzer yapması gerekenleri yapmadı yapmıyordu işi gücü futbol yorumları ve kadınların gülüş tonuyla salonda kahkahalar atıyordu, ben çok rahatsız oldum bu orion otelinden ve bu olanları bana verilen rahatsızlıkların hepisini otelinizin adıyla reklamını ve yorumunu yapmak istedim.
  Bu otel benim gözümde 3☆ yıldızı haketmiyor, elimde bir otele yakışmayan resimlerde var keşke onları da yayımlaya bilsem

  Bu müdürün hareketleri sanki bana öyle geldi ve öyle gibi gözüküyor, dönme gibi hareketleri var kadın gibi kıvırarak yürüyor süzülüyor aynı bir kadın gibi. Hiç memnun kalmadım ve olmadım orion otelinden.

  Ve beni hava limanındandan almadılar ordada kendilerini gösterttiler ve orion oteline yerleşmeden kendilerini tanıttılar nekadar ciddi ve sözünü tutan bir orion oteli olduğunu iyi tanıttılar bana ve bende bu şekil reklamlarını yapacağım yapıyorum, şu dönme kılıklı müdürü sanki Bülent Ersoy’dan ders almış, konuşma şekli kıvırma şekli yürüyüş şekli aynı Bülent Ersoy.
  Orion oteli şikayetim çok ama cevab yok mesajlar yazıyordum benimle mesajlaşan ve bana söz veren beni havalanında alacaklarını söz veren mesajı gönderen ahmet isimli kişi ona şikayet mesajları yazıyordum ama cevab ve cevab yazmıyordu ve cevab vermedi vermiyordu, nasıl bir insan ve nasıl bir şirket veya orion oteliymiş bu anlıyamadım gitti ama bu burda kapanacak sanmasınlar, benim gözümde orion oteli sıfır değerinde sıfır puğan bu orion oteline, bana davranış yüzünden dört arkadaşım vaz geçti seneye orion oteline rezervasyon yapmaktan vaz geçti benden 530€ aldılar, dört arkadaş 2120€ kaybetmeye mahkum oldular bana davranış’larınilın yüzünden, ve stres içinde tatil geçirtdiler bana, yuh diyorum orion oteli sana.
  Orion hoteli seçtiğim için teşekkür ettiler, ben reklamda olan taksiyi ayarlıyamadım, ödemesini yapamadım siz yapın ben gelince elden öderim dedim, ve bu ahmet isimli kişi bana mesaj yazdı ve merak etme biz sizi ortada bırakmayız sizi alırız havalanından diye söz verdi ama almadılar ve çok geç geldim otele, beni merak eden arkadaşlar merak edip telfon açtıklarında internetim açılmış ve bana 60€ fazla para yazmış ve bu ayda 20€ yazmış bunlar hep orion otelinde çalışan ahmet isimli kişi yüzünden oldu, havalanında taksiyi halledeceğiz deyipte halletmeyip beni havalanında sap gibi koymalarının yüzünden oldu, şimdi bu atmış ve yirmi euro’yu kim ödeyecek tabiki ben, orion otelinin yüzünüzden olduğu için 60€ zarar verdiler beni strese soktular, orion otelini seçtiğim için, pişman oldum.
  Keşke elimdeki resimleri ve film’leride yayımlaya bilseydik benim adıma çok iyi olacaktı.

 8. Merhaba 21/10/2018 tarihinde inegöl morrian hotel de eşim ve 1.5 yaşında kızımla konakladık.rezervasyonumuzu hotels.com üzerinden junior suite sigara içilmeyen ve benek yatağı olan oda alarak ayırttık.otele gittiğimizde leş sigara kokan camları su aldığından havluyla tampon yapıp brakılan odada konakladık.bebek yatağı istediğimizde “çalışan yok getiremiyoruz”denildi.Sabaha kadar kokudan uyuyamadık.Sabah kalktığımızda yemeklerde insan kıllarını gördük ve yiyemedik.Reception görevlisinden müdürle görüşmek istediğimi belirttim çalışanlar bana hakaret edeecesine beklememi söylediler.lobide 15-20 dk bekledim.Müdür beni görmesine rağmen yanıma gelmedi.Bende reception elemanından çıkışımı ve faturamı istedim.Bana fatura verilmedi.Junior suit parası verdim(720₺) fakat bana 300₺ olan standart oda verdiler.Bu konuda hakkımı aramak istiyorum.Hem hakkım olan olanakları alamadım hemde fazla para verdim ve ayrıca fatura alamadım.Hakkımın aranması konusunda sizden yardım talep ediyorum.

 9. Bu gün pamukkale vista termal otele giriş yaptık yapmaz olaydık girdiğimiz gibi çıktık her yerde sinek ölüleri çarşafın içinde gezinen böceklerkısaca odada ne ararsanız vardı birdahamı tövbe hiç kimse gitmesin iğrenç bi yer kabus görmüş gibi oldum paramızı isde etmelerini talep ettik ancak yetkili müdür dahil bunun mümkün olmadığını söylediler sadakamız olsun şu an başka bir otele geçtik kendi imkanlarımızla internette gördüğünüz hiç bi şey doğru değilmiş bunu anladık

 10. heryer kedi kaynıyor. belek spice otel de 5 gün kaldım, benim için tam anlamıyla berbat bir oteldi. benzer hassasiyetleri olan kişiler için paylaşma gereği duyuyorum.

  temizlik ve hijyene dikkat eden, sağlığını düşünen hiç kimse bu otele gitmemeli. her tarafta kediler geziyor, restoranda lobide, oda katlarında, aklınıza nere gelirse kedi var ve kediler yediğiniz yemeğin, oturduğunuz koltuğun bile asıl sahipleri gibi değer görüyor. kedi düşmanı asla değilim ve hayvanları çok severim ama yememek yerken masama zıplayıp tabağıma ortak olan, oturduğum lobideki koltuklarda bile kılları bulunan bir otele bir daha asla gitmem. görmediğim mutfak kısmında acaba neler yaşanıyordur düşünmesi bile çok tiksindirici. kedi fobisi olan temizliğe ve hijyene dikkat edenler sakın bu oteli tercih etmeyin, otelin hiçbir imkanından gönlünüzce yararlanamazsınız, kedi olur ama öyle böyle değil resmen kedi barınağı ve çok sağlıksız bir ortam.

 11. Geçen yıl yaptığımız rezervasyonu iptal etmek zorunda kaldık ama paramizin bir kısmı iade edileceği söylendi fakat arıyoruz telefonları açan yok blue heaven diye bir otel bodrumda

 12. Gaziantep yılmazel otele asla gitmeyin helede yanınızda bir bayan var ise arkadaşlar sokakta yatın daha iyi daha bir kaç hün önve otele giriş yaptık çalışan daha ilk saniyede müdürünü bize şikayet etmeye başladı odaya çıktığımızda kendi ağzıyla bahşiş istedi onuda verdik arabamın anahtarını alıp çekti yan tarafa işime gidecekken bir baktım sağ cam açık sonuna kadar be hava yağmurlu arabamın göğüsü koltuğu tamamen su içindeydi. Tamamen rezalet ve aynı gün içinde bu olaydan iki saat sonra kız atkadaşım aradı o bahşiş koparan öküz yedek anahtarla odaya girmiş yanındada iki tane adam oda ilaçlanacakmış gidip bağırsım çağırdım resmen öldürecektim müdürleridr karşımda gayet rahat normal birşeymiş gibi soğukkanlı duruyor delirmemek elde değil resmen…

 13. Antalya bera otel e bu sene rezervasyon yaptirdik ama sonradan iptal ettirmek zorunda kaldik.ücreti vereceklerini söylediler ama hâlâ yatirmadilar aradigimiz zaman da acmiyorlar nereye şikayet edebilirim acaba.

 14. Akyaka’da tatil düşünenler için insaniyet namına uyarı yapma gereği duyuyorum. Koparan Apart’ta kesinlikle kalmayın. Çadır veya park daha iyi olabilir. Neredekal yorumlarına güvenerek aldanmayın. Kendileri süzüyor yorumları da.

 15. GREEN PARK OTEL PENDİK’TE KONAKLADIM VE İNSANLARIN İLETİŞİMLERİ REZALETTİ:
  Bu kadar güzel bir otelin bu kadar kötü bir müşteri ilişkisi olması gerçekten inanılmaz. Özellikle rezervasyonda çalışan Ayşe Hanım ve Gamze Hanım çok kötü ve terbiyesizce bir üsluba sahip. Asla yardımcı olmayıp bir de doğrudan ses yükseltmekten kaçınmadılar. Bir daha asla tercih etmeyeceğim bir otel. Kesinlikle önermiyorum. Hizmet ve servis sağlayan bir işletme her şeyden önce çalışanlarını güzel seçmeli ve müşteri ilişkilerine önem vermeli diye düşünüyorum.

 16. Bodrum Turgutreis’de yer alan Maira Beach otele otelz sitesi üzerinden rezervasyon yaptım ama daha sonra yaşadığım rezaleti otelz yetkililerini ilettiğim haliyle buradan da iletmek istiyorum çünkü böyle ahlaksız insanların iş yapma izninin olmaması gerekiyor. Yönetim berbat. “Rezervasyonu yapmadan önce de yaptıktan sonra da otel yetkilileri ile görüştüm, resepsiyonda görevli Can Bey’e konaklamalı kamp programları yaptığımızı, öğrencimizin ve eğitmeninin gün içinde yemeklerini de otelde alabilmeleri için restoranlarının olup olmadığını sordum ve kendisi bana elinden geldiği kadar yardımcı oldu; Başkasının işlettiği bir restoranları olduğunu, isterlerse menüden yararlanabileceklerini söyledi, ben de kendilerine teşekkür ettim, ne isterlerse yiyebileceklerini, kesinlikle misafirimizden para almamalarını özellikle tembihledim ve olacak her harcamayı fatura karşılığında firmamız adına benim yapacağımı belirttim, restoranın fatura kesemediğini ama adisyonları bana göndereceklerini söyledi, ben de kabul ettim. Yalnız misafirimize eşlik eden eğitmenimiz restoranda sadece içecek alabildiklerini, çok uzun süre beklemelerine rağmen yemek servisi için kimsenin kendileri ile ilgilenmediklerini, mutfaklarının kötü ve çalışanların kalifiye olmadıklarını iletti ve ben de restoran yetkilisi olarak bana numarası verilen ( resepsiyonla yaptığım görüşmenin aynısını onunla da konuşmuş, öğle ve akşam yemeği verileceği konusunda ok almıştım) Gökhan denen şahsı aradım, ulaşamayınca mesaj yazdım. Resepsiyon görevlisine konuyu ilettiğimde kendisi restoran ile görüştüğünü ve böyle bir konu olmadığını söyledi, ben de öğrencimiz aç bir şekilde odasına gitti, öğretmenimiz ve kendisi yalan mı söylüyorlar şeklinde şikayetimi ilettim ve bir sonuç alamayacağımı anlayınca konuyu kapatıp, kendilerini bundan sonra başka bir restorana gidip yemek yemeleri konusunda yönlendirdim. Gökhan denen şahıs ise mesajıma 2 gün sonra dönüş yaptığında ağza alınmayacak küfürler ederek, şahsıma, aileme ve iş arkadaşıma hakaret etti, söylediği sözleri burada yazmam ya da telaffuz etmem imkansız. Israrla küfürlerine devam ettiği için de telefonda blokladım ve bu kişi hangi hakla bu hakaretleri edebiliyor demek için resepsiyonu aradım ancak resepsiyon görevlisinin de telefonunu yine bu kişi alıp aynı küfürleri etti. Büyük bir firmada yönetici olarak çalışan, çok saygı değer bir hanımefendi olan öğrencimize ve uzun yıllardır Türkiye’de yaşayan yaşlı bir eğitmenimize ” siz bu yalanı firmadan para almak için söylediniz ” gibi çok terbiyesiz bir üslup kullanarak misafirimize de olayı yansıtıp kendilerini rahatsız etmelerinden dolayı apar topar öğrencimizi otelden çıkartıp çok daha yüksek fiyatlı başka bir otele geçirmek zorunda kaldım. Misafirimiz de telefonda bu sahsın son derece kaba, küstah ve görgüsüz bir insan olduğunu teyit etmiş ve üzüntülerini dile getirmiştir. Daha sonra öğrendiğim kadarıyla bu kişi otelin de sahibiymiş. “

 17. CALİDO MARİS kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum!!!!! Paranıza yazık olur pansiyona gidin daha iyi,

  oteli incelerken yorumlara bakmıştım fakat önyargılı olmamak adına tatil için oraya gittik herkesin tatil anlayışı farklı çünki cumartesi otele girdik gece zor yattık sabah resmen otelden kaçtık (bir gece yattık 3 gece parası aldılar bizden haram olsun) böyle bir iğrençlik yok personelde sıfır saygı hele bir otel müdürleri var abdullah diye elinde gelse müşterileri dövecek havlularımız çalındı derdimizi anlatmaya gittik sahip çıkın havlularınıza diyor her yere giderken yanınızda götürün beni ilgilendirmez diyor böyle bir muamele işte düşünün bu en basiti böyle bir saygısızlık görmedim yemekler iğrenç, basit bir içecek istiyorsunuz bardaki personel o ne diyor mini bar boş sadece su var odalarda, havlular depozitolu bu arada şezlonk-tan havlularınız çalınıyor onunlada karşılaştık, havuz kenarında sadece patates kızartması ve hamburger var düşünün (ultraherşey dahil aldık tatili bu arada) internet yok sadece lobide var nasıl bir otel anlamadım kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum tatilinizi rezil etmeyin…..

 18. A11 hotel /Alanya
  6 – 7 Yıldır düzenli olarak gittiğim Antalya/ Alanya’da faaliyet gösteren Taksim international obaköy otel el değiştirmiş ve adı A11 hotel olmuş, tabi aynı kaliteyi bekleyen biri olarak dumura uğradım. Eski otel yönetim şekli ile şimdikinin arasında dağlar kadar fark var rezalet bir tatil oldu benim ve ailem için, nerden başlayacağımı bilemiyorum, nerden tutsanız elinizde kalıyor, bir kere yönetim o kadar cimri ki, içecekleri verdikleri bardakları küçültmüşler, hatta çoğu içecek bildiğiniz karton bardakla veriliyor, yemeklere gelince bir haftalık tatilim boyunca bir kez mi et yemeği çıkmaz varsa yoksa tavuk, hindi ve türevleri, kadınbudunu bile piliçten yapmışlar, önceden biftek, et ızgara çıkardı, yemeklerde son derece ucuza kaçılmış ve çok kötüydü. Restoran çok yetersiz, konaklayan misafirlere cevap verecek büyüklükte değil, gelelim fiyasko kısmına içerde yuvarlak bir masa üzerinde rezerve edildi yazısı, ve bu masaya kimse oturtulmuyor, sonradan öğrendik ki burası otel patronunun yeriymiş ve kendisi dışarda olduğu zaman bile kimse burada yiyemiyormuş,
  Bir akşam yemekler dış bahçe kısmında pişirilerek servis ediliyordu, 4 yaşındaki kızım da acıktığını söyledi yemek aldım ve restoranda girdim, içeride oturacak masa kalmamıştı tıklım tıklımdı, dışarıdaki masalarda kızıma yedirmek için tabağı alarak çıktım, personelin biri dışarıda yemek yemenin yasak olduğunu ve yönetimin tembihlediğini söyledi, kızım açım diye ağlamaya başladı sinirlendim, bende kardeşim siz sözde 4 yıldızlı otelsiniz; madem ki misafir sayınız fazla restoran kısmınızı büyütün bu kadar insanı mağdur etmeye hakkınız yok dedim, hem dışarda servis yapıyorsunuz içerde yer olmadığı halde dışardaki masalarda yemek yedirmiyorsunuz çıkışında bulundum. Patronun emri olduğunu dışarda yasak olduğunu tekrarladı. , insanlar içerde personelle tartıştılar ve pek çoğu ya tabaklarını orda bırakıp çıktı, ya da ayakta yemeklerini yediler. İnsanlar ayakta kalıp içerde kavgaların olduğu zaman bile rezerve edilen boş masa kimseye verilmedi. Otel işletmecisinin bu tavrı ise çok çirkin, belli ki kendine hizmet için girmiş sektöre (yemekhanedeki masanın resmini de çektim) Otel sahibi orda olsun olmasın bu masa boş bırakılıyor. İnsanlar yer bulamasa bile…
  Asansör bozuk çoğu zaman arızalı ve düğmeleri kırık resmini çektim, mevcuttur.
  B blokta kaldığım aile odasının tuvaletinin sifonu ne hikmetse akşamdan öğleye kadar kesiliyor, su tasarruf şekli galiba,
  Havuzda ki geniş su kaydırağı sadece cumartesi çalıştırıldı, diğer zamanlarda çalıştırılmadı.
  Önceki yıllarda cankurtaran su kaydıraklarının başında ve saatinde bulunurdu, şimdikinde yerlerine düzensiz geldiler.
  Yine kaldığım B blokta sezon zamanı duvarlar tamir ediliyor, sıva boya işlemleri vardı,
  İşletme sahibi ve özel erkek yardımcısıyla birlikte, akşam animasyonunun yapıldığı bahçede özel bir masaya oturarak, animasyonun olması gereken seyrini kafasına isteğine göre değiştirerek kendi zevkine göre programı ayarlatıyor, hatta dj kabinine gidip özel istek şarkıların çalınmasını da istedi, temmuz ikinci hafta gelen tüm misafirler buna şahittir.
  Kısacası İşletme sahibinin oteli kendine kapatmış yada kendine hizmet etmesi gereken bir yer gibi düşünmesiydi çok irrite oldum, bu otele bir daha da gelmem,

 19. Çalışanların maaşları verilmiyor mesai saatleri 14-17 arasında değişiyor. Çalışanların kaldığı yerde köpek bağlasan kalmaz yerler su içinde lağım suyuyla karışık. Mutfaktaki ustalar hariç kalan herkes sigortasız çalıştırılıyor. Ustalar bone şapka vs çalışırken takmıyor yemek yapmadan önce ellerini yıkamayıp eldiven de kullanmıyorlar

 20. Hotel Ambrosia / Bodrum- Bitez
  Otelden kesinlikle memnun kalmadım. Otelde yemekler güzel değildi, garsonların sadece içki açılan yabancilarin oldugu masalara ilgili davranıyorlar, turk kahvesi isteyince garsonun bana söylediği: en gıcık sipariş, aksam yemeğin yanında bir su verilmiyor suya bile ekstra para isteniyor. Otel tamamen içecekten kazanacağı paraya odaklanmış. Odalar kucuk, odada kucucuk bir balkon var ancak tek kisi cikabilir. Otele gitmeden önce aradığımızda çok eğlenceli bir otel olduğu söylenmişti ama kesinlikle öyle değildi, sakin orta yasa hitap eden bir oteldi. Surekli slow muzikler caliyor, garsona oglen sicak oldugu icin deniz kenarinda hareketli muzik calin dedigimde bana soyledigi: dans edecek misin edersen acayim. Resepsiyona da şikayet bildirildiğinde sürekli düzelteceğiz deyip hiçbir şeyi düzeltmiyorlar.

 21. Mayıs ayında tatilia tur acentesi üzerinden alanya okurcalar da bulunan club star beach adlı otele rezervasyonumuz yapıldı ve 2640 tl ödedik.Ancak otele 20 temmuz 2019 da vardığımızda dolandırıldığımızı anladık otele ait sitede ve tur acentesinin telefonda verdiği giçbir bilginin doğru olmadığını anladık.Otelin suyu ve elektriği bile yoktu diğer özelliklerin olması mümkün mü pislik içinde bir oteldi.rezervasyon yaparken acenteden ve otelin internet sitesinden aldığımız bilgiye göre koşulsuz iptal hakkımız vardı.ancak iptal ettiler ne de paramızı iade ettiler.hem tur acentesini hem de oteli buradan ifşa ediyorum.ikisine de kanmayın sakın yoksa benim gibi hem paranız gider hem de çoluk çocuk rezil olursunuz.

 22. Merhabalar,
  Kamu Kamp organizasyonu olarak denediğim Didim Yeşilkent Seahorse Otelde yaşadığım tatil rezaletini paylaşmak istiyorum.
  Bu bahsedilen yer otel değil, tatil umut edenlerin heveslerini yıkmak için organize edilmiş bir yerleşke. İnsan içeri girer girmez pislikle boğuşmaya hazır olmalı. Kurumumun kamplarında bu dönemde yer bulamadığım için, burasını da “Kamu Kamp” organizasyonu olarak duyduğum için denedim. Yemekler berbat ötesi, personel ilgisiz ötesi. Kaç kez başka başka kişilere söyleyerek 3 gün sonra karabiber bulabildik. Yemekler berbat olduğu gibi, eti bırakın, kıymayı da geçtim, 18.07.2019 tarihli akşam yemeği menüsü, soslu patates, sebzeli milföy böreği, zetyinyağlı dolma, makarna ve ezo gelin çorba olarak seçilmişti. Bu menüde bir uyum bulabilen beni bilgilendirsin lütfen. Her eksiklik söylendiğinde “Kamu Kamp yetkilisi yok” diyerek başlarından atmaya çalışıyorlar. Dönem içinde, 17.07.2019 tarihi perşembe günü sabah sular da kesilince bir an çıldırdığımı sandım. Eşim sıkıntıyı öğrenmeye gidip de gelmesi gecikince arayıp sordum, su kartlıymış kart da birisindeymiş, o birisini bulmaya çalışıyorlarmış. Sonunda organizasyon için benimle irtibatta olan Kamu Kamp yetkilisine saat 10.03’de telefon edip rezaleti bildirdim, telefon kayıtlarımda görüşme mevcut, oda numaramı alıp birazdan size birini yönlendireceğim dedi, saat 10.40’da odadan çıktığımızda kimse gelmemişti. 15.07.2019 – 21.07.2019 tatil aralığı için gitmeden önce yatırdığım 3360,-TL.’nin bir kısmını yakarak 19.07.2019 tarihinde sabah çıkarken kolumuzdaki bileklikleri çıkarmalarını istediğimizde makas yok dediler. Artık en sonunda sesimi yükseltince bu defa hemen yandan alıp kesebilirim dediler. Otelde kaldığım süre içinde gerek kendi Kurumumdan gerekse Kamu Kamp organizasyonu olarak duyup da gelen tüm insanların başka başka şekilde şikayetçi olduğunu duydum.
  Bir kimse çocuğunu ilk kez tatile götürecekse, kesinlikle buraya götürmemeli, tatili burası sanıp tüm yaşamları boyunca tatilden kaçarlar.
  Tüm bu açıklamalardan sonra bir yetkilinin konuyla ilgilenerek tarafımı bilgilendirmesini rica ederim.
  .

 23. İyi günler Hatay da bir otel hakkında ki olumsuzluktan haberdar etmek istiyorum. Otelin ismi Orentus Hotel.
  Oldukça kirli ve bakımsız çarşaflar yeterli temiz değildi
  Ve en sinir bozucu olanı akşam 23.30 odaya girdiğimizde oda inanılmaz sigara kokuyordu
  Yeni oda istedik yok dediler çok yorgunduk kalmak zorunda kaldık
  Hiiiç tavsiye etmem

 24. Ets tur adı altında kuş adası öz güzel çamlı otele gittik gitmez olaydık. Çok pis ilgisiz bir yer en çokta çocukları çalıştırıyorlar ona üzüldüm kesinlikle gitmeyin ets tur hiç ilgilenmedi aradık akşama kadar otelde mahsur kaldık tatiliniz ziyan olur resimlerle alakası yok elimizi süremedik bir yere duvarlar leş gibi hiç bakım yok

 25. Mersin’de Olbios Hotel de kaldım ve çok pişmanım. Çalışanları saygısız yemekleri kötü ilgi sıfır. 4 yıldızlı otel olarak geçiyor ama 1 yıldızı bile haketmiyor. Yani paranızla rezil olmak istiyorsanız bu oteli seçebilirsiniz.

  1. Mersin’de Olbios hotel de kalıyorum ve çok kötü bir hotel. Yemekleri kötü, hotelde kalan insanlara eşit davranılmıyor. Odadaki duşlardan sıcak su bile akmıyor. Gidip bir pansiyonda kalmayı tercih ederdim.

 26. Merhaba,
  10.08.2019-15.08.2019 tarihleri arasında assos eden garden otelde ailece tatil
  yaptık, Otel tam anlamı ile rezalet pislik,saygısızlık hat safhada yemeklerden
  zehirlendik,odalar sarı karınca dolu bunun gibi bir sürü olumsuzluklar,saygısız
  çalışanlar geceliğine 475,00 tl.alıp bizi rezil ettiler,gelen diğer misafirlere sorduğumuzda hepsi değişik fiatlarla gelmişler.
  Size bunları yazıyorum,bu otelle ilgili tedbirlerinizi almanızı rica ediyorum.
  Teşekkürler.

  1. Görüntü, fotoğraf gibi kanıtlarınız olmadan lütfen hiç bir otel tesisini suçlamayınız.

 27. Merhaba. Dikili Erdal Pansiyonda kaldım. Kesinlikle 1 kişi dahi görse faydam dokunsun diye yazıyorum. Pandemi döneminde üst düzey temizlik ve hijyen kuralları olması gerekirken inanılmaz pis bir işletme modeliler. Odamı temizlemelerini defalarca söylememe rağmen 1 kere bile girip temizlemediler. Kahvaltıyı maskesiz, eldivensiz ve hijyenden çok uzak şekilde böcek dolaşan masalarda yaptılar. Otele girerken “ tek kişi de olan çift kişi de olsan bu fiyat geçerli” dediler ve odada sonrasında bir arkadaşımla konaklamak istediğimi söylediğimde uçuk bir fiyat farkı çıkarttılar ve aşırı kötü bir tutum, ses yükseltmesi sergiledir. Akşam otel kapısını kapattılar ve ben odama girmek istediğimde yarım saat beni kapıda beklettiler. Açıklamaları da “biz sizin odada olduğunu tahmin ediyorduk o yüzden kapıları kapattık” oldu. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. İnsanlıktan uzak otel pansiyon işletmeciliği olamaz.

 28. Kemer Miramor Otel hayatımda gördüğüm en kötü en pis otel. Beş dakika şezlongdan ayrıldık havluları toplayıp resepsiyona götürmüşler. Konuşabileceğiniz bir yetkili yok herkes birbirine gönderiyor. Wi-Fi günlük 14 lira. Havlu 35 lira. Bu hizmetlerden yüzsüzlükle para alıyorlar. Yemekler çok kötü. Corona için aldıkları tek önlem otele girerken valize dezenfektan sıkmak. Asansör koridorlar çok pis. Odalar temiz değil. Üç kişilik odanın dolabına sadece 1,5 litrelik su koymuşlar ama bardak yok. Dalga geçer gibi su bitince resepsiyona gidin dediler. Bunun da corona tedbiri olduğunu söylediler ama nesi tedbir dediğimizde açıklama yok. Kısaca her şey çok kötü

 29. Kus adası pigale famly otel otel de doktor yok hemşire yok ilk müdahale yok sabah öğlen akşam karpuz domates yemekler güzel değil bir kaza geçirseniz kimse ilgilenmiyor canını ailesini seven gitmesin bu otele yazıktır verdiğiniz paraya tek güzel şey animatör ler otele puanım 00

 30. Şubat ayında aldığım ayftos tatil köyünden ailece (7 kişi) pandemi sürecinde nasıl olur gitsek mi gitmesek mi diye düşünürken haftada bir ben ve ailemin diğer bireyleri hem ETS Tur hem de oteli arayarak alınan önlemler nedir kapasiteniz nedir diye sık sık bilgiler aldık telefonda konuştuğumuz danışmanlar bize sürekli %60 kapasite ile çalıştıklarını önlemlerin Sağlık Bakanlığı tavsiyelerince olduğu söyledi e bir de ETS ye güveniyoruz tabi yıllardır onlara çalışıyoruz bize yalan söyleyecek halleri yok ya diyerek tüm iyi niyetimizle gittik otele girdik dakika bir ETS Tur görevlisi bırakın bizimle ilgilenmeyi yüzümüze bile bakmadı sıraya geçin dedi sadece sağ olsun sürü psikolojisi olan milletiz onu da biz yaparız sağ ol! Odamıza geçtik balkon kapısı açılıp kapanmıyor oda da sineklik bile yok ki buranın sinekleriyle meşhur olduğu bilinir neyse dedik tatile geldik keyfini Çıkaralım camı da iki kişinin kol bacak gücüyle açarız aman ne olacak restoran bölümüne gittik aman allahım böyle bir kalabalık böyle bir düzensizlik olamaz hani %60 kapasite ya da burası bir tatil kötü değil tatil kasabası da %60 mı bu kadar ediyor bir su için 10 dakika kuyrukta bekleyip 7 kişilik aileye 2 (iki tane bardak su) verilmesi şahane yemek sırasında sosyal mesafe zaten hakettire 4 gündür buradayım tavuk ve hindi dışında yemek çıktığını yazmıyorum bile ona şükredicek durumdayız şu an bu şikayeti babanemin zamanından kalan bir çekyat üzerine bizim için hazırlanmış bir “yatak” üzerinden ve burda yatmaktan beli tutuk acilde iğne olmuş bir şeyimde yazıyorum gelmeyin arkadaşlar ayftos tatil köyü ne gelmeyin gidin pansiyonda kalın gece sahilde yatın ama buraya gelmeyin biz yandık siz yanmayın ETS gerçekten bize öve öve sattığın otel için hakkım helal değil tüm çevreme söylüyorum söyleyeceğim siz asla tercihimiz olmayacaksınız!

 31. Aralık 2020 tarihinde Setenönü 1892 otel 3 gece için rezervasyon yaptırdık. İşlermizin uzaması nedeniyle 1 gün daha kaldık. 3 gün sonunda sabah 08:00 akşam 17:00 da geldiğimde iki adet ata lira altınımın biri olmadığını fark ettim. Hemen polis çağırdık olay yeri parmak izi yaptırdık. Hergün anahtarı yanımıza alıp çıktık. Odaya temizlikçiden başkası girmedi. Son gün diye çarşaf değişmiş üst örtüsü dolabın içindeydi. Dolaptan çeketimin fermuarlı cebinden iki adet ata lira 3200 TL değerinde altının biri olmadığını fark ettim. Oda anahtarı bende sadece. Birde odaya temizlikçi girdiğini söylediler. Kamera kayıtlarına bakacaktık.
  KAMERA KAYIT YAPMIYOR.
  Kamera sisli gösteriyor. Hiçbir şekilde poliste kayıt alamadı.
  Odaya başkası girme ihtimali bile yok. Otel işletmecisi olayı sahiplenmedi. Laf salatasından öteye gitmiyor.
  Güvenilir diyorsun 180 TL para veriyorsun otelin içindeki odadan fermuarlı cepten altın çalınıyor.
  Ben günlük 180 lira verdiğim otelde ne hizmeti alıyorum?
  Mal güvenliği olmayan yerde can güvenliği de olmaz.
  SAKIN KALMAYIN
  NASIL BİR OYUNA DÜŞTÜK. O gün çıkacağımızı söylediğimiz gün ne tesadüf altınımız çalınıyor.
  Ne tesadüf kalacağımız değişince kamera kayıt yapmıyor.
  Otel işletmesi sen ne işe yarıyorsun
  Ne için para alıyorsun.
  Hırsızlık için mi?
  SAKIN KALMAYIN
  BU KALPAZANLAR İÇİN Mİ ÇALIŞACAĞIZ?
  Adelet mi bu?
  Sakın kalmayın itinayla Altın Para çalınır.

 32. Sunmelia beach resort sattığınız odanın ve otelin ve sistemin Allah versin tatilemi geldim Umreyi ziyaretimi saat 23/30 sadece konusma sesinden rahatsızmış die misafir güvenlik beni ve partnerimi rahatsız ediyor ve suan saat 03/39 ben ve kız arkadasım şenzlongta sabahlıyoruz dahasıda var bilseysedim bu kadar berbat olucağını evimde zaten iki havuz var buraya gelmezdim hem oteli hem otelin şefini hiçmi hiç beğenmedik makarna için 5 yıldıza gerek yok öğrenci mutfağı sanki asıl olay şuan havuz dibinde ve sineklerin beni ısırması için bedel ödemiş olmak konuşma sesinden rahatsız olanlar nolur müstakil villa kiralayın yada tailköyü 24 saat alkol servisi olan tesis yerine Mekke’yi tavsiye edin ki benim ve kız arkadaşımın yaşadığını insanlara yaşatmayın……

 33. sunshine holiday resort oteli. fethiye. otel musteri toplamak için her konuda yalan söyluyor. otele girişte çok iyi parayı ödeyip odaya girince herşeyin yalan olduğunu göruyorsunuz. 3 gecelik anlaşmamız olmamıza rağmen 1 gece kaldık çıkışımızı yaptılar 2 gunluk paranızı iade edeceğiz dediler gidin ne haliniz varsa görun ödemeyeceğiz dediler, jandarmaya ve tuketici haklarına şikayette bulunduk mahkemeliğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir