Ramazan’da Tatil Daha Ekonomik

24 Haziran 2013 0 Yazar:

Ramazan’da Tatil Daha EkonomikRamazan ayı yaklaşırken, oruç tutan tatilciler için de yeni çözöümler üretiliyor. Örneğin çoğu otel artık plaj ve havuzları sahura kadar açık tutmakta ve özel etkinlikler düzenleyerek, Ramazan’da tatil yapılmaz algısını değilştirmeyi hedefliyorlar. Aynı zamanda genel olarak Ramazan ayında yerli turist oranındaki önemli azalmaya önlem olmak amacıyla %25 seviyesindeki indirimler de caizibe sunuyor. Tatilcilere göre 9 Temmuz öncesi bu indirimler daha da artarak yüzde 50’lere ulaşacak. Taksim Gezi Parkı olayları nedeniyle özellikle yabancı turist sayısındaki azalmanın da etkisinin azaltılması maksadıyla ekstra indirimlerin de görülebileceği iddia ediliyor.
Ramazan ayı için tatil planı yapacakların sadece sahil şeridi değil yayla turizmi gibi alternatifleri de değerlendirmeleri gerektiğini belirten Turizm danışmanları ise tatilin sadece denize girmek anlamı taşımadığını ve bu dalların da hızla geliştiğine dikkat çekiyorlar.

Edindğimiz bilgilere göre bir çok turizm acentası ve büyük otel, Ramazan ayı için önemli indirim kampanyaları hazırlığı yapıyor..

Siz de oteliniz, kaldığınız otel, gezmek istediğiniz yer ve tatille ilgili her şeyi bizimle paylaşabilirsiniz.