Seyahat Çantası İçin Mutlaka Alınması Gereken Şeyler

Seyahat Çantası İçin Mutlaka Alınması Gereken Şeyler

22 Haziran 2018 0 Yazar:

Seyahat için öncelikle nereye gideceğimiz ve ne kadar kalacağımız konusunda karar verilmelidir. Daha sonra ihtiyaçları, öncelik sırasına göre belirleyerek en uygun seyahat çantası hazırlanmalıdır.  Başlıca alınabilecek eşyalar bellidir, onları kısaca belirtebiliriz. Bunlar; kıyafetler, kişisel bakım malzemeleri, elektronik eşyalar, okuma kitaplarıdır. Pek tabii bu örnekler çoğaltılabilir.

 Kıyafetler

Çantamıza alacağımız kıyafetler gideceğimiz yerin iklim koşullarına uygun olmalı. Çok abartmadan bir kaç çeşit alt ve üst kıyafeti almayı tercih edebiliriz. Seyahat çantası sadece elbise doldurulmamalıdır. Bu, yapılan en büyük hatalardan biridir.

Tatil İçin Kişisel bakım malzemeleri

Kişisel bakım malzemeleri

Bunun içine diş fırçası, tırnak makası, makyaj malzemeleri, traş makinesi gibi bütün kişisel bakım ürünleri girer. Yerine göre kıyafetten çok daha önem arz edebilir, Bunların olması elzemdir yoksa gideceğimiz yerde alışveriş yapmak zorunda kalabiliriz veya mali açıdan baya zor bir duruma sokabilir bu durum bizi.

 Elektronik eşyalar

Sahip olduğumuz elektronik eşyalarımız da önemli bir yer arz eder seyahat süresince. Telefon, tablet, laptop, dvd, şarj aleti vs. gibi lazım olacak elektronik eşyalar da mutlaka çantamızda bulunmalıdır. Bu tür eşyalar çantamızda bulunmadığı takdirde hem mali açıdan temini zordur hem de kişisel bilgileri barındırması açısından olmazsa olmazdır.

Ayrılmaz İkili: Seyahat çantası ve Okuma kitapları

Kişinin okuma alışkanlığına göre hacmi artabilir azalabilir fakat ortasını bulmak en iyisidir. Ne çok kitaba boğmalıyız çantayı ne de kitapsız bırakmalıyız. Onun dışında ilgi alanımıza giren dergiler, fasiküller de çantamızda yer alabilir.

Her ne kadar genellemeler yapılsa da seyahat çantası hazırlarken 3 temel noktaya dikkat edilmelidir;

-Çantaya alacağımız malzemeyi gittiğimiz yerden temin etme şansımız var mı?
-Bu temin mali olarak bizi külfete sokar mı?
-Almamız gereken satın alınamayacak şahsi eşyalar, dökümanlar nelerdir?
Bu sorular üzerinden seyahat çantamızı hazırladığımız takdirde herhangi bir sıkıntı yaşamamamız yüksek ihtimaldir.