SICAKLAR COŞTU, TURİSTLER SAHİLLERE KOŞTU

10 Temmuz 2009 0 Yazar:

Ege Sahilleri 2013Yer: Muğla’nın tatil merkezleri Marmaris, Bodrum ve Fethiye.. Hava sıcaklığı nerdeyse 40 derece. Turistler serinlemek için sahillere koştu. Hafta sonları bu yörelerde sahillerin iyice dolup taşacağı düşünülüyor. Öğleyin sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı Marmaris’te vatandaşların, ev ve iş yerlerinden dışarı çıkmadığı, turistlerin ise serinlemek için Belediye Halk Plajı ve Uzunyalı sahil şeridinde denize girdiği görüldü. Denizin serin sularında uzun süre kalan turistler, sık sık soğuk suyla duş alarak serinlemeye çalıştı. Bir kısım turist ise otellerindeki havuzlarda serinlemeyi tercih etti.

FETHİYE Mİ, BODRUM MU?

Hava sıcaklığının 38 derece ölçüldüğü Bodrum’da yerli ve yabancı turistler, Bitez, Kumbahçe, Paşatarlası, Gümbet, Turgutreis, Yalıkavak ve Türkbükü plajlarında denize girdi. Bazıları Kumbahçe ile Paşatarlası sahillerindeki kafelerde otururken, bazıları da şezlonglara uzanıp kitap okudu. Bu arada, otellerdeki havuzlarda da hareketlilik yaşandı. Aşırı sıcak nedeniyle havuza giren turistler serinlemeye çalıştı. Vatandaşların bir bölümü ise park ve bahçelerde zaman geçirmeyi tercih etti.
FETHİYE’DE OTEL BUL. REZERVASYON >>

Uzmanlar, özellikle öğlen saatlerinde zorunlu kalmadıkça güneş altında kalmamaları ve bol sıvı özellikle de su tüketmeleri konusunda tatilcileri uyarıyor.

BODRUM’DA OTEL BUL – REZERVASYON >>