Şimdi Beypazarı Zamanı, Beypazarı Otelleri

Şimdi Beypazarı Zamanı, Beypazarı Otelleri

12 Eylül 2016 0 Yazar:

Tatil denince akla, zamanın hoşça geçirilmesi akla gelmelidir. Ruhen ve bedenen dinlenip dönmektir iş veya okul hayatına. Yeni bir başlangıç yeni bir umutla ve tazelenmiş olarak dönmektir iş veya uğraşlarına… Her Kurban Bayramı tatilinde gidecek farklı yer arayanlar için Beypazarı seçeneği öncelikler arasında olmalı. Beypazarı’na ulaşım çok kolay keza Ankara’ya 1 saat uzaklıkta… Beypazarı’nın en önemli özelliği, bir Osmanlı köyü havasına sahip olması. hazır Kösem sultan dizisi nedeniyle tarihin tozlu sayfalarında yolculuğa hazırlanıyor iken, Beypazarı’nda bir eski zaman yolculuğu yapmak keyifli gelecektir. Beypazarı için Osmanlı’dan günümüze kalan köye benzetmesine neden olan şey ise ilçedeki 3 bin 500’e yakın eski konak… Bu konaklar arasında oteller de var. Tarihi Beypazarı evleri 13. yüzyıla kadar eski kültürlerin izlerini taşıyor. Geleneksel Türk evlerinin bütün özelliklerini taşıyan bu evler yabancı turistlerin de ilgi odağı oluyor.

Kurban Bayramı tatili uzatılınca, insanların tatil alternatiflerini değerlendirmesi ihtiyacı da doğdu. Hemen herkes bütçe başta olmak üzere kişisel zevkler, ulaşım ve otel bulma imkanlarına göre en iyi tatili yapmak ister. Kimisi tadı damağında kalan yaz tatilini devam ettirmek için Antalya başta olmak üzere sahillere iner, kimisi de baba ocağına gidip, doğup büyüdüğü mekanlara uğrar eş dost, akraba hasreti giderir. Biraz da Kültür turizmi diyenler için de eski tarihlerin izini sürmek ve Anadolu’daki bir çok beldedeki saklı cenneti keşfetmek…

Tarihi ve muhteşem doğası ile mutfağı ile Kurban Bayramı tatili için alternatif olmayı çoktan hak ediyor Beypazarı. Beypazarı demek, sadece tarih demek değil. Beypazarı’na gitmişken sadece oraya özgü özel tatlılarını, yaprak sarmasını tatmadan gelmeyin diyoruz. Can boğazdan gelir ama kalıcı tatlar için özel kalan yiyecekleri de ihmal etmeyin…

Beypazarı’na Bir giden, bir daha gitmek ister diyorsak o zaman kalacak yerini de çözmek gerekli. Şaka şaka Beypazarı Otelleri sizi tarihin çok eski sayfalarında ağırlamaya hazır. İster Beypazarı’nın konaklarında kendinizi ağırlayın, isterseniz yakın yerlerdeki beş yıldızlı otellerde. Beypazarı ve çevresinde sizler için uygun durumda bulunan otelleri araştırdık..
Buyurun hemen rezervasyon yaptırın. Önce otelleri inceleyin, daha önce kalan konukların yorumlarını okuyun ve içinize sinen otelden rezervasyon yapınız… Ücret mi? Kalırken ödeyeceksiniz… Kısacası Beypazarı otel bulmak açısından da sıkıntı yaşamayacağınız bir kültür seyahati için sizi davet ediyor..

Beypazarı Otel Bul / Rezervasyon Yap