Şimdi Pamukkale Zamanı

4 Şubat 2013 0 Yazar:

PAMUKKALEBeyaz Cennet olarak tabir edilen Pamukkale güneşli günler yaşıyor. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale, turistlerin güneşin tadını çıkartmalarına neden oluyor. Termal su ile oluşan travertenlere gelen yerli ve yabancı turistler şifa bulmak için havanın sıcak olmasını fırsat bilerek Pamukkale’ye akın ettiler. Pamukkale’deki havuzun sıcaklığı ise 36 dereceyi bulmakta. Yerli ve yabancı turistler bir tarftan şubat ayında güneşlenirken, bir taraftan da bol bol fotoğraf çektiriyorlar.
Pamukkale ülkemizde kar turizmi dışında kışın gidilecek en güzel yerlerden birisi. Pamukkale bu bakımdan hem yerli turistlerin hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Edinilen bilgilere göre geçen sene Pamukkale 1,6 milyon ziyaretçi çekti.

Pamukkale, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en güzel turizm yörelerinden birisidir dersek abarmış sayılmayız. Pamukkale bölgesinde henüz şubat ayı başı olmasına rağmen 19-20 derecelik bir sıcaklık var. Güneşli bir gün. Pamukklale’de bulunan su ile her taraf bembeyaz hale geliyor. Bu yıl itibariyle Pamukkale tarihinde, hiç olmadığı kadar beyazlık yaşanıyor. Travertenlere zarar veren bütün tesislerin kaldırıldığı belirtiliyor. Buradan çıkan suyla sadece travertenler beyazlatılıyor. Beyazın büyüsü için Pamukkale’yi ziyaret etmenizi öneriyoruz.