Tekne Kiralama Fiyatları

14 Temmuz 2015 1 Yazar:

Tekne Kiralama Fiyatları
Tekne Kiralama Fiyatları, mekana ve zamana göre değişkenlik gösteriyor. Esasında sitemizde, Tekne Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Başlıklı bir yazı var. yazıyı güncellemek, biraz da günlük tekne kiralama fiyatları, saatlik tekne kiralama fiyatları hakkında doğru bilgilere ulaşmanın kolay yolları hakkında bahsedelim dedik. Kısaca amacımız, tekne kiralamak, tekne kiralama şirketini seçmek, tekne kiralama fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak…

Tekne yolculuğuna çıkmadan önce tekne mürettebatı ve tekneyi kiraladığınız şirket hakkında ayrıntılı bilgiler edinmeniz gerekli. Özellikle mürettebat hakkında bilgi alın. Denizcilerin genellikle iyi huylu ve uyumlu kişilikleri olduğu için sorun yaşamayacaksınız ama yine de siz onların deneyimlerini, gideceğiniz rotayı bilip bilmediklerini öğrenmeniz iyi olacaktır. Bu dediklerimiz genellikle haftalık tekne kiralama için daha da önemli.

Tekne kiralama fiyatı ve ödeme şeklini en baştan ve net olarak kararlaştırın, hatta belgeye dökün. Bu bir sözleşme metniyse dikkatlice okuyun. Size verilen fiyat teklif i içerisine nelerin dâhil olduğunu öğrenin. Mazot, yiyecek, içecek gibi ana harcamaların fiyata dâhil olup olmaması çok önemli. Kısacası ödeyeceğiniz bedelle alacağınız hizmetlerin neler olduğunu iyi öğrenin. Tatil sonunda tekne ücreti kadar daha para ödeme sürpriziyle karşılaşmamak için bu adımı savsaklamayın.

Tekne kiralamaktaki amacınız, yurtdışına çıkmaksa vizeler, liman ücreti gibi konuları da önceden netleştirin.
– Deneyimi olan tatilciler için sorun olmasa da yeniler için rota bilgisi de çok önemli. Tekne kiralarken bu konuları yetkililerle netleştirin ancak onlar da size bazı önerilerde bulanabilir, tavsiyeleri de dikkate alabilirsiniz.
Uygun fiyata tekne kiralamak için birazcık zaman harcamak, araştırma yapmak size kazanç olarak geri dönecektir. Tıpkı ev, araba, arsa alırken yaptığınız araştırmayı tekne kiralarken de yapmanız gerekli. Tekne kiralarken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı yazıyı aradığınız gibi internet üzerinde kısa bir tur yapmak yeterli. Önce tekne kiralama periyoduna göre araştırma yapmanız lazım ne de olsa örneğin günlük tekne kiralama, saatlik tekne kiralama ücretine göre daha hesaplı olacaktır. Daha sonraki aşamada ise bulunduğunuz tatil beldesine göre küçük bir araştırma yapmanız önemli. Örneğin, tekne kiralama Göcek, tekne kiralama Didim, Tekne kiralama Çeşme gibi…
Bu araştırma sizin kafanızda ortalama bir fiyat fikrini oluşturacaktır. Kafanızda oluşacak bu fiyat fikri tekne kiralama konusunda özellikle de ucuz tekne kiralama anlamında faydalı olacaktır.
– Artık tatil günü geldi limandasınız yola çıkmadan önce kaptan ve şirket yetkilisiyle birlikte oluşturduğunuz kontrol listesi size kolaylık sağlayacaktır. Gerekirse yelkenleri kontrol edin… Kaygıları gidermek adına motoru da test edebilirsiniz.

Mola verilecek yerleri, yakıt ve yiyecek takviyesinin yapılacağı noktaları öğrenin. Hepsinden önemlisi de mutlaka İlk yardım çantasını kontrol edin.

İyi tatiller…