Termo mineral Sular ve Termal Oteller

Termo mineral Sular ve Termal Oteller

17 Ocak 2016 0 Yazar:

Uzmanlara göre Termo mineral Suların (termal suyun) kaplıcada kullanılabilmesi ancak suyun yer altından çıkan natural termal su olması ve sıcaklığının da 20 derece üzerinde bulunması gereklidir. Yine söz konusu termomineral suyun, litresinde en az 1 gram mineral bulunması şarttır. Termal sular, ılıca, kaplıca, şifa suları olarak adlandırılan bu doğal mucizeden şifa bulmak için ülkemizdeki termal tesislere her sene en az 10 milyon kişi gelmektedir. Gerçek şu ki uzmanların hem sağlıklı hem de tekrarlayan, kronik bir çok sağlık problemi olan insanlar için yılda bir kez kaplıca kürü önermesidir. Ülkemizin hemen her köşesinde değişik mineralojik özelliklere sahip

Kaplıcaların tedavi amacıyla önerildiği bir çok hastalık bulunmaktadır…

Solunum sistemi hastalıkları: Astma bronşiyal, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları hastalıkları, pnömokonyoz.
Cilt hastalıkları: Egzama, akne, sedef hastalığı.
Kas iskelet sistemi hastalıkları: Eklem hastalıkları, kireçlenmeler, yumuşak doku romatizmaları, bazı romatizmal hastalıklar, yaralanmalar sonrası oluşan hasarların tedavisi.
Kalp dolaşım sistemi hastalıkları: Kalp yetmezliği, dolaşım bozukluğu, hipertansiyon, arter hastalıkları.
Mide bağırsak hastalıkları: Mide hastalıkları, şeker hastalığı (diyabet), şişmanlık (obezite), gut, karaciğer yetmezliği tedavisi.
Böbrek ve idrar yolları hastalıkları: Kronik sistit, kronik böbrek taşları, fonksiyonel yetmezlik.
Kadın doğum hastalıkları: Genital organın kronik hastalıkları, kısırlık, ameliyat sonrası hastalıklar, ağrılı ve zor adet görme, genital akıntı.
Nörolojik Hastalıklar:
Termal OTel Rezervasyonu Yap

Bolu ve Karadeniz Bölgesi Termal Otelleri
Garden Termal Otel
Kayi Apart Hotel
Gazelle Resort & Spa
Soylu Hotel
Ortaklar Hotel
Remay Hotel

Ülkemizde Termal tesislerin sayısında son yıllarda önemli artış olmuştur. Otellerde AB normlarında hijyen ve kalite uygulamaları standartları benimsenmekte ve kamu denetimleri de kararlılıkla yürütülmektedir.
Termal otellerde erken rezervasyon yaparak cazip koşullarda sağlık tatili yapabilirsiniz.
Termal Otel Rezervasyonu 2016
Afyon merkez başta olmak üzere Sultandağı, Sandıklı, Sadıkbey ve Gazlıgöl mevkilerinde şifa kaynağı kaplıcalar bulunmakta ve bölgelerde seçkin oteller hizmet vermektedir. AfyonTermal Otelleri ve termal tesisleri inceleyerek, sitilinize ve bütçenize en uygun termal oteli bulabilirsiniz. Afyon’daki Termal Otellerde Rezervasyon için tıklayınız..
Afyon Bölgesindeki Bazı Popüler Termal Otellerde Hemen Rezervasyon Yapabilirsiniz:
Ikbal Thermal Hotel & Spa Afyon
Budan Thermal Spa Hotel & Convention Center
Grand Ozgul Thermal Holiday Village
NG Afyon Wellness & Convention
Gurses Termal Hotel (Afyon Sandıklı)
Yasar Hotel (Sultandağı Afyon: 64,3 km )

YALOVA’DA THERMAL HOTEL REZERVASYON YAP (Yalova’daki termal otelleri inceleyip, yorumları okuyabilir ve bütçenize uygun olan termal oteli seçip kolayca rezervasyon yapabilirsiniz)
Detaylı TERMAL OTEL İnceleme ve Rezervasyon


Booking.com