Turizm Haftası

31 Mart 2013 0 Yazar:

Turizm Haftası YazısıTurizm Haftası (15-22 Nisan)
2013 yılını ortaladığımız şu günlerde, turzimin ülke ekonomisi için ne kadar önemli olduğunu kavramış olmamız gerekli. Turizm, sadece döviz girdisi olarak değil aynı zamanda ülkenin iyi izlenim uyandırması, başka ülke insanlarıyla kültürel alışveriş açısından da önemlidir.
Turizm Haftası 2013, 15 Nisan pazartesi ile 22 Nisan pazartesi günleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Turizm denince akla yabancı turistlerin gelmesi kadar, turizmi kum ve deniz olarak düşünmekte yanlıştır. Turizm kavramı, bir yerden bir başka yere gezi amaçlı olarak gitmek demektir. Hem yabancı ülke olabilir hem de kendi ülkesi… Turist akımının olduğu yer şanslıdır.
Turizmin önemi
Turizm, ülkelerin önemli ekonomik gelir kaynaklarından biridir. Turizm ayrıca, başka ülke insanlarının kültürümüzü, tarihimizi, gelenek ve göreneklerimizi tanıması açısından da önemlidir. Önceleri sadece deniz, kumsal ve güneş olarak düşünülen turizm, daha sonraları kış turizmi, termal turizm, doğa yürüyüşleri, tarihi mekanları gezmek gibi çok genişleyen alanlarda da kendini göstermektedir.

Turizm, bir ülkeninin çok önemli imaj oluşturucu unsuruduraynı zamanda. Bunun anlamı, ülkemize gelen turistlere çok iyi davranmalı, dürüst ve nitelikli hizmet için çaba göstermeliyiz.

Ülkemizdeki oteller, tatil köyleri ve diğer konaklama mekanları sevindirici bir şekilde nitelikli hizmet sunmaktadır. Dünyanın en gelişmiş otellerinin benzerleri bizim ülkemizde de fazlasıyla bulunmaktadır. Buna rağmen ülkemize yeterli turist gelmektedir, diyebilmek malesef mümkün değildir. Oysaki ülkemiz turizm potansiyeli açısından dünyanın sayılı ülkelerinden birisidir.

Turizm Haftası etkinlikleri, ülkemizin turizm potansiyelini açığa çıkartmak, yeterli turist akımının sağlamak, gelen turistlere en üst düzeyde hizmet sunmak için neler yapılabilir sorusuna yanıt aramak için önemlidir.

Otelbul.org, üstüne düşen görevi yapmaya hazırdır.
(Otelbul.org yönetimi)