Yabancı Turistlerin Tercih Ettiği Beldeler

Yabancı Turistlerin Tercih Ettiği Beldeler

23 Ekim 2017 0 Yazar:

Yerli ve yabancı turistlerin tatil şehri olarak en çok tercih ettiği illerden olan Antalya tatil konusunda çok farklı alternatifleri ile tercih edilmektedir. Sahili, doğası, tarihi güzellikleri ile yerli ve yabancı turistleri kendisine çekmektedir. Yabancı Turistlerin tercih ettiği beldeler arasında Belek ilk sırada.  Son yıllarda yabancı turistlerin akınına uğrayan Belek dışında Alanya, Demre, Kemer, Kaş, Side, Serik ve Kekova öne çıkmaktadır.

Yabancı Turistlerin Tercih Sebebi Ne olabilir?

Doğal güzelliği, yayları, kültürel ve tarihi kokusu, gece hayatı gibi sebeplerden dolayı turistleri çekmektedir. Doğal bir yaşam alanı olması sit alanı olduğu için dokunulmaması nedeni ile ağaç evleri ile dikkat çeken Olympos yabancı turistler için ziyaret mekânıdır. Kemer pırıl pırıl denizi ve güneşi ile yabancı misafirlerini ağırlamaktadır. Alanya birçok yabancı turistin gelmesine neden olan plajlara sahip olduğu gibi Alanya Kalesi, Etnografya Müzesi, Damlataş Mağarası gibi gezip görme imkânı sunduğu için tercih sebebi olmaktadır. Kaş sakinliği ve sahili ile dikkat çekmekte, Manavgat şelalesi, Aslanlı Mağarası, Boğaz plajı ile doğal güzelliklerini yabancı turistlerin beğenisine sunmaktadır.

Tarihi Ortak Değerler

Yabancı Turistlerin Tercih Ettiği Beldeler  arasında Side, tarihi yerleşim alanı olması ile misafirlerine tarihi bir yolculuk sunmaktadır. Özellikle Apollon Tapınağı gün batımı için turistlere görülmeye değer manzaralar ile çekicilik sunmaktadır.  Dalış seven yabancı turistlerin tercih ettiği belde ise Kekova’dır.

Kalkan Beldesi değişimden çok fazla etkilenmeyişi ile sakin bir tatili tercih eden turistler için en iyi seçeneği sunmaktadır. Kalkan için Antalya’nın en bakir doğal çevreye sahip beldesi nitelemesi yapmak yanlış olmaz. Bu özelliği ile Kalkan yabancı ve yerl, turistlerin dikkatini çekmektedir. Kalkan’da Apart Oteller oldukça kaliteli hizmet sunmaktadır.

Belek golf sporu açısından özellikle ilgi çekmektedir. Antalya yabancı turistler için gözbebeği konumundadır. Tarih, doğa, deniz, eğlence, gözlerden uzak sessiz bir tatil isteyen herkes mutlaka istediğini bulabilmektedir.