Yunan Adaları Gezi Alternatifleri

Yunan Adaları Gezi Alternatifleri

7 Haziran 2017 0 Yazar:

Yunanistan’ın Henüz Keşfedilmemiş Adaları

Yaz tatili için alternatif arayanlara önerimiz Yunanistan. Yunan adalarına daha önce gidenler için henüz tam olarak keşfedilmemiş adaları sizler için belirledik. Mykonos ya da Santorini gibi çok bilinen adalar değil saklı kalan güzellikleri ile bir çok adası bulunmakta. Türkler için yabancı ülkelerde tatil seçeneği denince ilk akla gelen ülke Yunanistan olmaktadır. Yunanistan Otelleri başlıklı yazımızda da bu konuya değinmiştir. Hem kültürel hem de coğrafi yakınlık yanında ekonomik tatil arayışı da belirleyici. Bu yazımızda Karpathos adası ve Antipaxoi Adasndanı sizlere kısaca tanıtacağız.
Her iki ada bulunan oteller ve rezervasyon bilgileri ile uygun fiyat fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Karpathos Adası

Rodos ve Girit Adası ortasında bulunan sakin bir adadır.  Karpathos adası otelleri için sitemiz üzerinden online rezervasyon yapabileceğiniz tam 171 otel bulunmaktadır. Eşsiz manzarası, sakinliği ve gözden uzaklığıyla Karpathos Adası tatili için konaklama tesislerini buradaki bağlantıyı kullanarak değerlendirebilir ve güvenli rezervasyon yapabilirsiniz…

Karpathos Adasına Nasıl gidilir?
Karpathos Adasına Nasıl gidilir?

Karpathos adası

Karpathos adası Girit ve  Rodos  adalarının ortasında bulunmaktadır.  Karpathos’a  Rodos’tan feribotla 3 saatte ulaşılmaktadır. Rüzgarların adası olarak bilinen 50 km. uzunluğunda ve 10 km. genişliğinde, ince-uzun ada,   bol oksijenli, tertemiz bir hava ve denizi ile muhteşem bir özellik sunmaktadır.  Denizinin temizliği yanında gözlerden ırak tatil kaçamağı yapmak isteyenler için de çok idealdir. Adada en rahat ulaşım özel araçtır.  Bundan dolayı araç kiralayabileceğiniz çok sayıda ofis bulunmaktadır.

Menetes, Arkasa, Mecochori, Spoa and Olympus gibi tipik Akdeniz köyleri, pararomik bir görüntüye sahip. Apela ve Ahata ise, adanın en güzel plajları.

Karpathos adasında makarounes’in tadına bakmadan dönmeyin…  Pigadia Limanındaki Taverna Beautifuul Karpathos isimli lokanta ünlüdür. Eğer Olimbos köyüne yolunuz düşerse orada da yiyebilirsiniz.

PİGADİA BÖLGESİ:

Adanın en kalabalık yerleşim bölgesidir.  Çok sayıda otel, pansiyon, lokanta ve bar bulunuyor.  Gecelere akmak isteyenler için kesinlikle önerilir.  20 km. uzaklıkta ünlü Damatria Plajı bulunmakta. Beyaz kumlu, bu plaj; Akdeniz’in en güzel plajlarından biridir. Çocuklu aileler için idealdir. Araba veya motosiklet ile gidilebiliyor.

FİNİKİ KÖYÜ

Güneydeki favori yerleşim yeri. Çok az turistin uğradığı Finiki, tapik bir balıkçı köyü. Burada: bol bol taze ve ucuz balık yiyebilirsiniz. Köyün hemen dışındaki küçük kumsal, size istediğiniz şekilde, özgürce denize girme imkanı veriyor. Köyün limanındaki tepeden, kıyıdaki mavi boyalı kubbesiyle, çok hoş görünen küçük kiliseyi, limandaki rengarenk balıkçı kayıklarını ve köyün genel görüntüsünü keyifle izlerden, güneşi de bir şişe şarap eşliğinde uğurlayabilirsiniz. Finiki: adanın kafa dinlemek ve romantizm için, ideal bir yerleşim yeri.

Burada: Sen Kamarakia veya ais Giorgis isimli güzel plajlar var. Plajlara yakın: Foinikion: temiz ve rüzgar almaması nedeniyle, küçük çocuklar için uygun.

LEFKOS:

Karpathos adasının çiftler için cennet sayılabilecek bölgesidir.  Kumsallar, özgürce ve eğlenceli vakit geçirmek, zamanın dışına çıkmak isteyenlere özellikle tavsiye edilir.

APATA: Adanın en güzel plajlarından biri. Burada: bir tane restoran var. Dokunulmamışlık, bozulmamışlık ne kadar da özlediğimiz bir şey, ülkemiz topraklarında.

APELA: Adanın en güzel ve en ünlü plajlarından biri. Burada: hiçbir şey yok.(restoran da yok) Ancak: hiçbir şey olmamasının getirdiği bir güzellik te var. Başkent Pigadia’ya 15 km. uzaklıktadır. Şehrin kuzeyindedir. Plaj; kapalı bir koyda ve inanılmaz temiz ve mavi bir deniz sunuyor. Buraya: araç veya motosikletle gidebilirsiniz. Ayrıca: tekne gezileriyle de ulaşmak mümkün. Güneşten korunmak için birkaç ağaç dışında hiçbir şey yok. Yalnızca çok güzel kum ve deniz.

DİAFANİ GÜNEY RIHTIMI:

Pigadia’dan teknelerle, araçların ilerlemekte zorlandıkları, küçük, güney rıhtımı “Diafani”ye insan ve malzeme taşınıyor. Rıhtımdan, geleneksel yaşam tarzına, sıkı sıkıya tutunan “Olimbos” köyüne doğru, dik bir yürüyüş yolu uzanıyor.

OLİMBOS KÖYÜ:

Adanın kuzeyindeki en ilginç yerleşim, Olymbos köyü. Bir dağ köyü olan Olymbos, pitoresk görüntüsü ve halkının günlük yaşamını, hala yerel kıyafetlerle sürdürüyor olması, nedeniyle ilgi çekici. Merkez Pigadia şehrine, 80 km. uzaklıktadır.

Antipaxoi Adası – Antipaxoi Island, Yunanistan
Antipaxoi Adasına Nasıl gidilir?

Antipaxoi Island Hotels >>

Pacos Resort Group

Apart otel Pacos Resort Group

 

Anassa Mare Villas & ResidencesApart otel Anassa Mare Villas & Residences
Bu tesis plaja 1 dakikalık yürüme mesafesinde. Bahçeli Anassa Mare Villas & Residences, Gaios’da yer almaktadır. Liman 1 km uzaklıktadır. Tesis genelinde WiFi erişimi ücretsizdir.

 

 

 

 

Adamantia Hotel