Yunanistan Tatili Tercihinin Nedenleri

Yunanistan Tatili Tercihinin Nedenleri

19 Ağustos 2017 0 Yazar:

Türkiye’den Yunanistan’a her sene 1 Milyondan daha fazla tatil amaçlı ziyaret gerçekleşiyor. Bu sayı uzun tatil dönemlerinde daha da artıyor. Otelbul.org verilerine göre de içinde bulunduğumuz günlerde en çok ilgi gören ve talep toplayan kısım  Yunan Adaları Otel Fırsatları Yine sitemiz üzerinden yapılan aramalarda ve incelemelerde Fırsat Arayıcı sistem tercihi söz konusu.


Booking.com


Yunanistan Otel Fırsatları için de bayram tatili gibi dönemlerde çok yüksek rağbet olması nedeniyle rezervasyonların çok önceden yapılması gerekli… Böylece avantajlı bir fiyatla en ideal otelden rezervasyon mümkün olacaktır. Üstelik de otel bulma sorunuyla karşılanmamış olacaktır.

Türkler, Yunanistan – Yunan adaları Tercihini  Neden Yapmakta?

Bu tercihteki en önemli nedenin, Yunanistan’da tatil için ödenen paranın karşılığını aldıklarına inanmaları.
Türklerin Yunanistan tercihindeki bir diğer önemli neden ise başta Yunan adalarında olmak üzere, deniz ürünleri ve içki fiyatlarının Türkiye ile karşılaştırılamayacak denli ucuz olması.

Türklerin Yunanistan’da tatil yapma isteğinin daha bir çok nedeni var. Bunlardan birisi örneğin Türk Lirasının değerinin fazla olması. Bu da Aynı parayla Bodrum veya Antalya’da yapılacak tatilin çok daha uzun süreli yapılması anlamını taşıyor. Ya da Liranın Yunan parasına göre değeri nedeniyle Yunanistan’daki tatil; görece daha ucuza gelmiş oluyor.
Yunanistan Tatili Tercihinin Nedenleri

Yunanistan’da Tatil Tercihini haklı kılacak Nedenler

Toparlayacak olursak, Türk mutfağına ve kültürüne yakın olması, tarihsel bağlar, tatili tatil yapan hizmet ve ürünlerin Türkiye’ye göre çok ucuz olması, konaklama hizmetlerinin, AB standartlarına uygunluklarının sürekli denetlenmesi gibi bir çok faktör, Yunanistan tatilini cazip kılıyor…